środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Muzyczna uczta w Zaborowie

2013-04-18 09:12:18 (ost. akt: 2013-04-18 09:16:37)

Autor zdjęcia: szkoła

Do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie przybyli muzycy z Biskupca Reszelskiego. Panowie Jakub Zapasek oraz Tomasz Oszczyk wprowadzili uczniów klas 0-VI w niezwykły świat muzyki płynącej ze skrzypiec.

Koncert skrzypcowy rozpoczął utwór „Czardasz” V. Montiego. Następnie w wielkim skupieniu uczniowie wysłuchali „Tańca węgierskiego” J. Brahmsa oraz „Paganiniany” V. Milsteina. Na zakończenie muzycy wykonali utwór „Blues” udowadniając, że „instrument z duszą” doskonale współbrzmi z gitarą klasyczną i świetnie spisuje się w muzyce rozrywkowej.

Podczas tej „żywej” lekcji muzyki skrzypek Jakub Zapasek opowiedział o budowie i rodzajach skrzypiec, interesująco przedstawił najważniejsze fakty z życia Niccolo Paganiniego - genialnego włoskiego skrzypka. Dzieci uczestniczyły w zabawie, polegającej na rozpoznawaniu różnych dźwięków. Uczniowie mogli przekonać się, który instrument jest głośniejszy: gitara, skrzypce klasyczne czy skrzypce elektryczne.

To była niezwykła uczta muzyczna, a brzmienie skrzypiec oczarowało wszystkich słuchaczy i pozostawiło niezatarte wrażenia.

Anna Kozłowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages