Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Biwak po angielsku - czyli EuroWeek

2013-06-05 18:30:06 (ost. akt: 2013-06-05 13:33:27)

Autor zdjęcia: szkoła

Uczniowie Zespołu Szkół w Rogożu wzięło udział w obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży.

11 uczniów klas I – III gimnazjum pod opieką pań Agnieszki Bedoui i Anny Boćko – odbyło daleką podróż do miejscowości Długopole Zdrój (gmina Bystrzyca Kłodzka) by tam, w ośrodku wczasowym Alexander, wziąć udział w warsztatach językowych prowadzonych przez fantastycznych ludzi, wolontariuszy z wielu krajów: Turcji, Azerbejdżanu, Portugalii, Łotwy, Gruzji, Rumunii, Indonezji oraz Francji.

Zajęcia, które trwały od godziny 9 do 23, odbywały się wyłącznie w języku angielskim. Celem zajęć było przełamanie bariery językowej, co dla większości uczniów było dotychczas niewyobrażalnie trudne. Zadanie to nie było trudne wyłącznie dla naszych gimnazjalistów, bowiem w obozie brali udział także uczniowie z całej Polski, łącznie około 80 uczniów z czterech różnych szkół.

Podczas warsztatów uczniowie mogli wykazać się zdolnościami artystycznymi, muzycznymi oraz, oczywiście, językowymi. Uczniowie brali udział także w debacie Oksfordzkiej, tworzyli własne wynalazki, poznawali kulturę innych krajów. Uczniowie uczyli się także, jak kierować grupą, by praca była efektywna oraz tego, jak pracować w grupach. Efekty pracy każdej grupy uczniowie przedstawiali na forum oraz dyskutowali na ten temat po każdej prezentacji.

Kiedy nadszedł czas pożegnania, nie zabrakło uśmiechów, ale i łez. Mimo, że pierwszy dzień był bardzo cichy, bariera nie trwała długo i uczniowie zżyli się z rówieśnikami oraz wolontariuszami. Gala rozdania certyfikatów, podziękowań była bardzo wzruszająca. Wiele osób płakało.

Po ewaluacji nadszedł czas na odnalezienie swojego „Secret Friend” i wręczenie mu wcześniej przygotowanego prezentu. Po gali zakończenia obozu, nadszedł czas na dyskotekę.

Uczniowie Zespołu Szkół w Rogożu zżyli się z wolontariuszami i rówieśnikami do tego stopnia, że wszyscy utrzymują kontakt na Facebooku. Zmęczeni, wracając do domu 16 godzin pociągiem, wszyscy trzymali komórki w rękach, dodawali nowych znajomych, rozmawiali z wolontariuszami, oglądali zdjęcia.

Nasi uczniowie chcą jak najszybciej wrócić do Długopola, by ponownie przeżyć ten wspaniały okres i spotkać się z cudownymi wolontariuszami, których zaprosili także do naszej szkoły.

Dziękujemy organizatorom i wolontariuszom za umożliwienie nam wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu, jakim jest EuroWeek!

szkoła

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alla #1111177 | 164.127.*.* 12 cze 2013 14:52

    uczniowie uczniowie uczniowie .... powtarza sie co chwila. to pisala uczennica podstawowki czy jedna z nauczycielek opiekunek ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages