Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

W Kozłowie też czytali utwory Aleksandra Fredry

2013-09-09 10:59:38 (ost. akt: 2013-09-09 11:01:19)

Autor zdjęcia: szkoła

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie została zorganizowana akcja „Narodowego Czytania” poświęcona utworom Aleksandra Fredry.

Całe przedsięwzięcie zainaugurowała Dyrektor ZSP w Kozłowie – pani Barbara Szczepkowska. Podczas wystąpienia wyraziła uznanie dla ponadczasowości i mądrości utworów Aleksandra Fredry oraz zachęcała do czytania dzieł literatury polskiej nie tylko tegoż poety. Całą uroczystość prowadziła pani Małgorzata Sowińska.

Najważniejszym punktem programu było odczytanie fragmentów „Zemsty” przez przybyłych gości, nauczycieli i uczniów. Utwór odczytali z podziałem na role: Dyrektor ZSP w Kozłowie - Barbara Szczepkowska, Dyrektor BS
w Kozłowie - Iwona Bojanowska, Wójt Gminy Kozłowo - Jacek Jankowski, ks. Roland Zagóra, ks. Michał Bekisz, nauczyciele: Iwona Giranowska, Iwona Tchórzewska, Anna Jaskulska, Karolina Błaszkowska, Kazimierz Knozowski, Beata Miszkiewicz, mama uczennicy- Izabela Kazimierska oraz uczniowie: Krystian Borkowski, Paweł Michciński, Julia Borodziuk, Anna Barańska, Marcel Michalski, Kamil Bartkiewicz. Największe wrażenie na publiczności wywarł ks. Roland Zagóra, który znakomicie wcielił się w rolę Papkina. Publiczność nagrodziła go gromkimi brawami.


Czytaniu lektury towarzyszyła recytacja wybranych wierszy Fredry
w wykonaniu uczniów: Wiktorii Kazimierskiej, Wiktorii Kusik, Adama Rudnickiego oraz nauczyciela - Kazimierza Knozowskiego.


Bezpośrednio po recytacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pt. „Wiersze Aleksandra Fredry”. I miejsce zajął Norbert Kusik, II miejsce- Ilona Sonnenberg, III miejsce - Wiktoria Górnik. Uroczystość była również okazją do obejrzenia prac plastycznych wykonanych przez wychowanków oraz wystawy dotyczącej twórczości i życia poety.

Na koniec spotkania głos zabrała pani Małgorzata Sowińska, dziękując wszystkim, którzy włączyli się do akcji oraz zachęcając do przyszłorocznego czytania. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe egzemplarze
„ Zemsty” Aleksandra Fredry wraz z pieczęcią „ Narodowego Czytania”.

Organizatorami spotkania były: Małgorzata Sowińska, Karolina Koszewników, Iwona Giranowska. Projekt ten został zainicjowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w ubiegłym roku. Podstawowym celem publicznego czytania jest propagowanie rodzimej literatury i wzmocnienie wspólnoty narodowej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. W tym roku na tę uroczystość zostali zaproszeni goście, rodzice, uczniowie
i nauczyciele.

Małgorzata Sowińska i Karolina Koszewników
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brat kamerzysty #1202026 | 178.36.*.* 21 wrz 2013 20:59

  Yacek dukał, stękał, jąkał się, a podobno litery zna. :) Najgorszy był, he he

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mgr #1194614 | 77.254.*.* 10 wrz 2013 17:50

  Magistrowie szkolni byhahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gienek #1193962 | 178.36.*.* 10 wrz 2013 00:25

  Jak zapewnić frekwencje na takim czytaniu, żeby się Jacek mógł zaprezentować? Ano wystarczy obiecać uczniom 6 z polskiego za samą obecność ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. elo #1193346 | 95.40.*.* 9 wrz 2013 13:01

   Wydarzenie szałowe po "ch" fest...a na skrzyżowaniu woda się leje nadal :) A wracając do tematu, nawet takimi eventami Komruski i inne instytucje nie zagnają młodziezy do czytania lektur i książek w ogóle. Jeśli podstawa programowa będzie w dalszym ciągu się obniżać, a nauczyciele będą przymykać oko na braki w znajomości treści lektur przez dzieci to już niedługo język polski upadnie zupełnie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages