Sobota, 20 stycznia 2018. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Szkotowie

2013-11-13 11:56:38 (ost. akt: 2013-11-13 11:59:02)

Autor zdjęcia: szkoła

W związku z przypadającą w tym roku dziewięćdziesiątą piątą rocznicą „odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego” w Zespole Szkół w Szkotowie 12 listopada odbyła się akademia, poświęcona temu doniosłemu wydarzeniu.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas gimnazjalnych. Zaprezentowali oni kilka humorystycznych scenek, których przewodnich motywem był stan świadomości współczesnego społeczeństwa polskiego na temat 11 listopada.

Młodzi aktorzy swoim występem udowodnili, że często zapominamy o tym, jak właściwie należy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Nie zabrakło również przybliżenia zebranym odpowiedniego tła historycznego – okoliczności, dzięki którym nasza ojczyzna odzyskała niepodległość po stu dwudziestu trzech latach niewoli, a także postaci Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego.

Uroczystość zakończył występ szkolnego zespołu wokalnego „Rubikon”.
Dzień 11 listopada 1918 roku przez polskie społeczeństwo został przyjęty z niezwykłym entuzjazmem, dlatego – pamiętając o tym – akademia przygotowana była w taki sposób, by podkreślić niezwykle radosny charakter niniejszego święta. Spektakl spotkał się dobrym odbiorem. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Piotr Sowiński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages