Niedziela, 19 listopada 2017. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Patrycja Rogozińska złotą medalistką Mistrzostw Polski

2013-12-03 20:26:13 (ost. akt: 2013-12-03 20:45:03)

17-letnia Patrycja Rogozińska - zawodniczka NKTS Kozłowo, aktualna wicemistrzyni Europy Juniorów z Porto w Portugalii zdobyła złoto na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

W Olsztynie odbyły się już 32 Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Po raz pierwszy w kategorii senior wystartował zawodnik NKTS Kozłowo-17-letnia Patrycja Rogozińska, aktualna wicemistrzyni Europy Juniorów z Porto w Portugalii.

W zawodach startowało 108 zawodników z 29 klubów z całej Polski.

Patrycja w pierwszej walce pokonała zawodniczkę AZS UWM Olsztyn 12 punktową przewagą, a walka zakończyła się przed czasem. W walce półfinałowej spotkała się z 24-letnią Podchul Alicją reprezentantką AZS AWF Warszawa, walka zakończyła się 7 punktową przewagą.

W ostatniej walce (o złoto) Patrycja również zmagała się z zawodniczką AZS AWF Warszawa walka zakończyła się wynikiem 8:0. Ostatecznie start w olsztyńskim turnieju Patrycja zakończyła na najwyższym stopniu podium.

Przy obsadzie 1 zawodnika NKTS Kozłowo zajął w klasyfikacji drużynowej VII miejsce.

Po starcie w stolicy Warmii i Mazur Patrycja jest mocnym ogniwem Reprezentacji Polski Seniorów na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w kwietniu w Charkowie na Ukrainie.