Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Kolędnicy z Turówka znowu w akcji

2014-01-07 09:25:03 (ost. akt: 2014-01-07 09:28:09)

Autor zdjęcia: Barbara Krauze

W Turówku, starym zwyczajem, przeszła grupa kolędnicza. Dzieci, które chciały zostać kolędnikami musiały najpierw przez cały adwent, co tydzień spotykać się w świetlicy, gdzie uczyły się kolęd oraz przygotowanych tekstów. Dla dzieci to nie pierwszyzna, wiedzą, że jeśli chcą dostać słodkości podczas kolędowania, muszą się postarać.

Kolędnicy śpiewali kilka kolęd, każdy miał kilka linijek tekstu. Każdego roku są małe zmiany wśród osób, które odwiedzają domy. Ci którzy ukończą 6 klasę muszą pożegnać się z kolędowaniem, ponieważ na ich miejsce czeka następne dziecko.

W tym roku miałam rekordową liczbę dzieci, bo aż dziewięcioro. Byli to: Magda Lewandowska, Patrycja Danilczyk, Andżelika Gmyz, Dominik Szpejna, Samanta Opalach, Oliwia i Jakub Szyperscy, Szymon Chotomski oraz Adam Badaczewski. Każdy pięknie śpiewał i mówił, co skutkowało ogromną ilością darów od mieszkańców. Najpiękniejsze jest to, że jesteśmy przyjmowani w 38 domostwach (na 41).

Mieszkańcy włączają się do śpiewania kolęd i bardzo serdecznie nas przyjmują. W wielu domach mieszkańcom zakręciła się łza, której nie wstydzili się przy nas. Dziękuję rodzicom, że zachęcają dzieci do kolędowania, a mieszkańcom za miłe przyjęcie. Właśnie takie chwile w mojej pracy sołeckiej sprawiają, że wiem, że to co robię jest ważne i potrzebne.

Barbara Krauze

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages