Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Babcia wyjątkowa

2014-01-21 09:11:40 (ost. akt: 2014-01-21 18:45:37)

Autor zdjęcia: Andrzej Kowalski

Krystyna Kukwa nie obchodziła Dnia Babci i Dziadka, kiedy była dzieckiem. Robi to dopiero od kilkunastu lat. Ale jest zarówno tą składającą jak i przyjmującą życzenia.

— Urodziłam się w wielodzietnej rodzinie. Miałam 10 rodzeństwa — opowiada pani Krysia. Kiedy się urodziła jej ojciec miał 60 lat. — Nie dane mi więc było poznać rodziców ojca – dodaje. Z rodzicami matki było podobnie.

Przez kilkadziesiąt lat nie świętowała więc dnia babci i dziadka, ponieważ nie miała z kim. — 13 lat temu urodziła się moja najstarsza wnuczka i wtedy wszystko się zmieniło — mówi.

Co roku 21 stycznia dostaje własnoręcznie robione laurki. — Taki prezent cieszy najbardziej, ponieważ wiem, że poświęcają na nie swój czas i wkładają odrobinę siebie — tłumaczy pani Krysia. — Jestem dumną babcią dwóch panienek i jednego kawalera, ale laurki dostaję tylko dwie, ponieważ najmłodsza ma 2 lata — dodaje z uśmiechem.

Tego dnia pani Krysia nie świętuje jednak tylko z wnukami. — Odwiedzam wszystkich dziadków z Kownatek. Składam im życzenia, czasami wręczam drobny upominek. Po prostu pamiętam — mówi.


Drodzy Dziadkowie pamiętajcie- szczęśliwy jest człowiek, który w życiu nie tylko się cieszy, ale też nie ma się z czego cieszyć – są to nasze wnuczęta.Uśmiechajcie się dziadkowie słodko, serdecznie, promiennie, znacząco, kusząco i często. Uśmiech to życia uroda i ducha pogoda. Pamiętajcie serce się nie starzeje, przybywa mu tylko blizn.Sołtys Kownatek

Krystyna Kukwa
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages