Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Apteka może być fascynująca

2014-03-28 10:17:07 (ost. akt: 2014-03-28 09:48:00)

Autor zdjęcia: szkoła

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej dzieci z grupy 6-latków z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki.

Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy.

Farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. 

Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej pogadanki farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

Na koniec Panie poczęstowały dzieci pysznymi witaminowymi cukierkami. Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!


Karolina Błaszkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages