środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Jak pomóc w nagłych wypadkach?

2014-04-29 14:25:15 (ost. akt: 2014-04-29 14:31:27)

Autor zdjęcia: szkołaW Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III-VI.

Prawidłowych zachowań w trudnych sytuacjach losowych uczył ratownik medyczny, wolontariusz PCK , strażak Pan Krzysztof Lewikowski.

Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia, krwotoku nosa, zadławienia, złamania kończyny, padaczki. Ratownik przypomniał schemat prawidłowego wzywania pomocy i numery alarmowe. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie poruszanymi sytuacjami 
i chętnie asystowały w różnych pozoracjach. Ratownik zademonstrował
 na FANTOMIE, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację.

Uczniowie wraz z nauczycielami pragną podziękować Panu Krzysztofowi Lewikowskiemu, że po raz kolejny poświęcił swój wolny czas, aby podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą , którą mogą wykorzystać codziennym życiu.


szkołaPOLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages