Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

II Letnia Olimpiada w Sławce Wielkiej

2014-07-18 10:17:17 (ost. akt: 2014-07-18 10:20:07)

Autor zdjęcia: organizatorzy

W Sławce Wielkiej w pięknym słonecznym dniu odbyła się II letnia Olimpiada zorganizowana przez świetlicę wiejska.

W imprezie wzięło udział 20 zawodników klas podstawowych. Konkurencje z jakimi zmagali się zawodnicy to tenis stołowy, bieg na 60 m, bieg na 60 m z przeszkodami, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką oraz drużynowy tor przeszkód.

Zawodnicy przez pięć dni byli przygotowywani do zawodów. Systematycznie, pilnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w popołudniowych treningach.

Do konkurencji drużynowej, która polegała na pokonaniu toru przeszkód w jak najlepszym czasie oraz wykonując poszczególne czynności bardzo dokładnie, uczestnicy podzieleni byli na cztery drużyny pięcioosobowe. Popołudniami drużyny przygotowywały plakaty, nazwy drużyn oraz okrzyki mobilizujące do walki.

Drużyny nazwały się następująco: Jeźdźcy Smoków, Strzały, Lwy oraz Skorpiony.

O godzinie 13:00 rozpoczęła się rywalizacja od turnieju w tenisa stołowego. Po zakończeniu turnieju nastąpił uroczysty przemarsz zawodników, kibiców na stadion gdzie rywalizowali w wyżej wymienionych konkurencjach. Walka była ogromna, każdy z zawodników pragnął zdobyć puchar czy medal. Najwięcej emocji wśród zawodników ze wszystkich konkurencji, ponieważ rozgrywana po raz pierwszy, wzbudził skok wzwyż. Dzieci poradziły sobie znakomicie skacząc jak na olimpijczyków przystało. Około godziny osiemnastej uroczyście wszyscy wrócili na świetlicę.


Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród, na które zawodnicy czekali z niecierpliwością nastąpiło o godzinie 19:00. Nagrody wręczane była przez Jacka Jankowskiego wójta Gminy Kozłowo oraz Jana Skwarskiego radnego Sławki Wielkiej.

Na początku złote medale, dyplomy, nagrody pocieszenia w postaci piłki nożnej oraz babinktona otrzymali najwięksi z najmniejszych, czyli najmłodsi uczestnicy Olimpiady. Następnie rozdano puchary i medale w poszczególnych konkurencjach. W zawodach za całokształt, czyli zaangażowanie, poświęcenie oraz wyniki wyróżnionych zostało dwóch zawodników, najmłodsza Zuzia Wawrzynik oraz Michał Lanckowski. II letnia Olimpiada została zakończona wspólnym grillem oraz zabawą.


Już dziś świetlica w Sławce Wielkiej zaprasza wszystkich młodych kochających sport, a w szczególności lekkoatletykę, na kolejną Olimpiadę.

Współorganizatorem Olimpiady była Gmina Kozłowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie oraz radny Sławki Wielkiej.

POLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1443838 | 82.160.*.* 21 lip 2014 12:52

  Jak zawsze nic nie pasuje. Jak nic się nie dzieje to źle jak coś jest robione to też źle. Ludzie opamiętajcie się. Najważniejsze to dać szansę zabawy dla samych dzieci. Niech rodzice im tego nie zabierają argumentując tym, że " wszystko jest ukartowane i nie warto". Największa głupota. Zawsze na zawody zapraszani są wszyscy mieszkańcy, można być kontrolować, sprawdzać a nawet sędziować. A tu co 3 lub 4 rodziców i wszystko, ale narzekać i obgadywać to cała masa. Czas najwyższy być wspólnotą a nie WROGAMI.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Omen #1443001 | 178.36.*.* 20 lip 2014 11:00

  Cały rok nic, a potem jeden strzał z kiełbasą z grilla i już. A niby przez kogo we wioskach nic się nie dzieje? Dlaczego nikt z domu kultury nie prowadzi w świetlicy zajęć? Dlaczego nie przyjeżdża tam teatr? Dlaczego nie uchwalono funduszu sołeckiegi, który dawałby Sławce kilkanascie tysięcy na swobodną działaność? A może mieszkańcom Sławki wystarczy raz w roku kiełbasa z grilla?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. elo #1442931 | 46.76.*.* 20 lip 2014 08:48

   Uwielbiam, kiedy jedna osoba prowadzi z sobą dialog i wychwala "poprzednika", że dobrze prawi :) Jesteście żałośni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. on #1442857 | 83.9.*.* 19 lip 2014 23:53

   Nie taka młoda bo już chyba koło 40-tki ale pomysł super, żeby jeszcze rodzice w tym nie przeszkadzali tylko kibicowali i puszczali swoje pociechy na takie imprezy. I tak tu nie ma co robić więc trzeba łapać wszystkie okazje szczególnie dzieciaki. Trzymajcie tak dalej, z niecierpliwością czekam na III Olimpiadę.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ona #1442850 | 83.9.*.* 19 lip 2014 23:49

   Pewnie, że organizuje to Wojtek z Magdą a kto inny by tak wymyślił do tego trzeba bystrych umysłów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages