Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Pierwszy dzwonek w Szkotowie

2014-09-03 10:55:43 (ost. akt: 2014-09-03 11:02:03)

Autor zdjęcia: Maria Chmielewska

Motywem przewodnim inauguracji roku szkolnego Zespole Szkół w Szkotowie była 70 rocznica wybuchu Powstania warszawskiego.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego wykonania hymnu państwowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Dorota Soliwoda.

W swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na wolność, jako wartość za którą ginęli Polacy w czasie hitlerowskiej i sowieckiej okupacji. Minutą ciszy uczczono ich pamięć.

Po oddaniu hołdu poległym obrońcom Ojczyzny, odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy V szkoły podstawowej, oraz klas II i III gimnazjum pod kierunkiem Piotra Sowińskiego. Prowadzący podkreślił, że choć mieszkamy na Mazurach i na co dzień interesuje nas przede wszystkim to, co dzieje się tu i teraz, to jednak warto zwrócić uwagę na ojczystą historię. Na to, co – chodź daleko – dotyczy pośrednio każdego z nas.

W związku z mijającą w tym roku siedemdziesiątą rocznicą wybuchu największego zrywu niepodległościowego okresu II wojny światowej – powstania warszawskiego – celem akademii było przybliżenie zgromadzonym najważniejszych faktów dotyczące właśnie tego wydarzenia. Nie zabrakło również wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Mirona Białoszewskiego powstałych w czasie walk o Warszawę. Całość akademii zamknęła multimedialna prezentacja dotycząca postania 44 oraz wykonanie przez szkolny zespół Rubikon „Pałacyku Michla”.

W dalszej części uroczystości wygłoszone zostały przemówienia przez wójta gminy Kozłowo – Pana Jacka Jankowskiego oraz przewodniczącą rady gminy Kozłowo – Panią Alicję Eidtner. Wręczono również akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego Pani Jolancie Jarockiej i Panu Marcinowi Liskowi oraz nauczyciela mianowanego – Panu Igorowi Nadolskiemu.

Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

Piotr Sowiński

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na kozlowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages