Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Projektor zawitał do Rogoża

2014-09-10 14:36:01 (ost. akt: 2014-09-10 14:09:19)

Autor zdjęcia: szkoła

W pierwszym tygodniu września uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum w Rogożu uczestniczyli w projekcie edukacyjnym w ramach programu „Projektor –wolontariat studencki”. Zajęcia prowadziły studentki z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Patrycja, Iwona i Joanna oraz studentka logistyki Politechniki Śląskiej –Sylwia.


Podczas prowadzonych zajęć dziewczęta dzieliły się z uczniami swoją wiedzą, przekazując pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcając do rozwoju. Program skutecznie łączył środowisko szkolne i akademickie, umożliwiając wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. 


Uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Jak rozdzielić mieszaniny substancji? W jaki sposób usunąć plamę oleju z powierzchni zbiornika wodnego? Jak bezpiecznie wykorzystywać tradycyjne oraz alternatywne źródła energii? Co to jest ciśnienie i na co ma wpływ?
 Podczas wycieczki do pobliskiego lasu studentki wprowadzały uczniów w zagadnienia związane z ekologią.

Uczniowie poznali takie pojęcia jak łańcuch troficzny, biotop, biocenoza, bioróżnorodność. Obserwowali ślady zwierząt, rozpoznawali rośliny na podstawie budowy liści i owoców, zapoznali się z rolą martwego drzewa oraz zarośli śródpolnych w biocenozie lasu.

Uczniowie klasy drugiej badali zmysły smaku, dotyku, poznawali wrażliwość na bodźce. 


Podczas zajęć z chemii uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące właściwości substancji obecnych w każdej kuchni, wykonywali ciekawe doświadczenia typu: wulkan, lawa, ciecz nienewtonowska. Dla uczniów naszej szkoły był to niezapomniany czas pracy, ale też zabawy, nauki przez doświadczenie.


Agnieszka Zawieska 

POLECAMY
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. %%% #1482581 | 83.31.*.* 11 wrz 2014 14:44

    I jak tu zbadać zmysł smaku. No nich mi ktoś to wytłumaczy !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages