Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kozłowo będzie "Eko"

2014-09-19 15:00:00 (ost. akt: 2014-09-18 15:01:45)

Nadeszła nowa perspektywa finansowa 2014-2020 dla funduszy pochodzących z Unii Europejskiej. Gmina Kozłowo przygotowała się do maksymalnego wykorzystania środków europejskich, przeznaczonych m. in. na poprawę efektywności energetycznej i ekologię.


W czerwcu, w gminie Kozłowo powstał podmiot „Eko-Kozłowo”. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom ekologicznego ciepła pochodzącego ze źródła całkowicie obojętnego dla środowiska naturalnego. — Głównym założeniem przy tworzeniu tego podmiotu było umożliwienie gminie i jej mieszkańcom maksymalnego wykorzystania środków pochodzących z funduszy UE przy jednoczesnym zachowaniu opłat za ogrzewanie na poziomie zbliżonym do obecnego — wyjaśnia wójt Jacek Jankowski.

— Już dziś mieszkańcy Kozłowa zamieszkujący w budynkach zasilanych z istniejącego systemu ciepłowniczego, odczują realne korzyści wynikające z działań „Eko-Kozłowa”— zapewnia. Są to między innymi: poprawa komfortu cieplnego w mieszkaniach, wynikająca z trwającej modernizacji kotłowni osiedlowej oraz możliwość przygotowywania dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia termomodernizacji budynków mieszkalnych wraz z pozyskaniem środków na ten cel.

Ciemny dym zniknieEko-Kozłowo zamierza wybudować nową ciepłownię, która będzie spalała ekologiczne paliwo w postaci zrębki drzewnej. — Efektem tego będzie ekologiczne ciepło, podczas produkcji którego nie ucierpi środowisko naturalne. Zniknie ciemny dym unoszący się nad osiedlem — wyjaśnia wójt. co więcej, paliwo do spalania w nowej ciepłowni będzie przygotowywane na miejscu, co z pewnością wpłynie na zwiększenie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Jednak w wyniku prowadzonych działań, żadna z osób dotychczas pracujących przy lokalnej kotłowni nie straci zatrudnienia.

- Trudnym zadaniem stojącym przed Eko-Kozłowem będzie przeprowadzenie kompletnej termomodernizacji budynków gminnych, a w dalszej kolejności budynków mieszkalnych wielorodzinnych zasilanych z istniejącej kotłowni - wymienia Jacek Jankowski. Dla przeprowadzenia modernizacji budynków mieszkalnych konieczne jest jednak ścisłe współdziałanie gminy z mieszkańcami działającymi np. w formie wspólnot mieszkaniowych.

— Widocznym efektem działań „Eko-Kozłowa” będzie rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych na pierwszym budynku gminnym. Prace rozpoczną się w pierwszych dniach listopada i poza oczywistymi oszczędnościami wynikającymi z ocieplenia budynków nakreślą wizje kolorystyczne jakie będą stosowane na budynkach w przyszłości - dodaje. Zaznacza, że śmiało można stwierdzić, że mieszkańcy gminy Kozłowo w najbliższym czasie wyraźnie odczują działania pro-ekologicznege gminy. — A to wpłynie na poprawę jakości w naszej gminie — zapewnia wójt
.
[i]
>> Wszystkie działania będą finansowane z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej. W związku z tym powstają już niezbędne do tego celu dokumentacje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktoś #1520100 | 88.156.*.* 24 paź 2014 23:10

  Już ja w tę jego dokumentację to nie wierzę. On wszystko tak przygotowuje że pożal się Boże. Wszystko od dupki strony.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kolo #1491408 | 178.36.*.* 23 wrz 2014 11:55

  Najlepsze są wypowiedzi ludzi którzy przeczytali artykuł bez zrozumienia. Otóż twierdzą oni, że wójt będzie bloki ocieplał dobre hihihi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Hu ha #1488909 | 178.36.*.* 20 wrz 2014 02:28

  Jacek zacznie - Maciek skończy. :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nowy #1488669 | 83.9.*.* 19 wrz 2014 20:00

   Czyli wybory tuż tuż ,bo zaczął się koncert życzeń ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. opir #1488568 | 178.36.*.* 19 wrz 2014 17:08

   No tak nie będzie podwyżek, bo w Kozłowie ludzie i tak mają najdroższe ogrzewanie w okolicy:)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages