Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Kozłowo – Być patriotą

2014-10-20 16:43:02 (ost. akt: 2014-10-20 12:47:34)

Autor zdjęcia: archiwum

To już X edycja Programu „Patriotyzm Wczoraj i Dziś”–realizowanej od 2006 roku w Kozłowie inicjatywy. Tym razem w ramach Programu organizatorzy wraz z partnerami przygotowali kilkugodzinną ofertę składająca się z paru różnych elementów.

— Na większość zaplanowanych działań pozyskaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w konkursie ofert na realizację zadań publicznych w wys. 3,5 tys. zł. Inne wydatki jak np. wykonanie nowych tablic dla naszych Katyńczyków finansowaliśmy z własnych środków zebranych od darczyńców oraz przy wsparciu partnerów – mówi autor pomysłu Maciej Prażmo. Całość odbywa się pod szyldem Stowarzyszenia non omnis moriar.


Uroczystości tego dnia rozpoczęły się mszą świętą w kościele PW. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie. Po mszy odbyło się poświęcenie nowych tablic przy dębach katyńskich rosnących na przykościelnym terenie. Wiele delegacji składało kwiaty i stawiało znicze.

Swoją obecnością zaszczycił Kozłowo gen. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mjr Zbigniew Stakun Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Olsztynie, Barbara Gawlicka Przewodnicząca Rodziny Katyńskiej w Olsztynie, Zygmunt Skotnicki Prezes Związku Sybiraków Zarząd Okręgowy w Olsztynie, Janina Luberda Zapaśnik Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Jan Kochanowicz Prezes Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką, wicestarosta nidzicki Leszek Brzozowski, insp. Witold Barcikowski Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy oraz wielu innych działaczy organizacji i przedstawicieli instytucji publicznych w tym Jan Domański członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Nidzicy oraz członkowie prezydium Zarządu Okręgu W-M i koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. Były oficjalne wystąpienia.

— Cieszy nas, że pamięć o policjantach poległych na służbie w czasie II wojny światowej jest kultywowana w takiej formie – mówił gen Józef Gdański – Wdzięczni jesteśmy za pamięć zarówno o nich, jak i o tych którzy w dzisiejszych czasach narażają zdrowie i życie za innych.

Głos zabrał także prezes Związku Sybiraków. Korzystając z obecności–Ewy Sapki-Pawliczak, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie uroczyście wręczył jej odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Związku Sybiraków”. Odznaczona od wielu lat zajmuje się kontaktami z kombatantami.

Z terenu parafii udano się do domu kultury w Kozłowie, gdzie przy kawie i herbacie odbył się pokaz dotychczasowych osiągnięć Programu „PWiD”.

-Z przyczyn obiektywnych pokazałem tylko główne wydarzenia poprzednich lat. Pokazanie wszystkiego zajęło by długie godziny –mówi autor pomysłu.– Niemniej i tego wystarczyło na kilkadziesiąt minut – puentuje.

Następnie prezes Stowarzyszenia Maciej Prażmo wręczył podziękowania za współpracę obecnym na sali przedstawicielom projektowych partnerów.

- Cieszę się, że jako Starostwo możemy wspomagać tak zacną inicjatywę – mówił Lech Brzozowski.– Przedstawię to co tu widziałem na Zarządzie Starostwa i Radzie Powiatu.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wyborca #1523991 | 178.36.*.* 28 paź 2014 10:55

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeżeli to kampania to bardzo długa. Trwa od 2005 roku. Gratulacje panie Maćku!

 2. koniuszy #1523955 | 178.36.*.* 28 paź 2014 10:33

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Chyba wybory to trza się pokazać, Prawda Panie Macieju?

 3. koniuszy #1519759 | 178.36.*.* 24 paź 2014 18:24

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Panie Maćku jest Pan Wielki! Generał w Kozłowie! ho ho

  1. jolero #1519655 | 31.1.*.* 24 paź 2014 16:34

   Niesamowite, jakim człowiek musi być egoistą, żeby tak siebie wychwalać. Tak było 4 lata temu, ludzie się poznali szaleńczy wyścig o fotel w kozłowskim ratuszu skończył z olśniewającym wynikiem ok. 150 głosów. Tak będzie i teraz, ludzie z łapanki, których nikt nie zna. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ, BĘDZIE JESZCZE GORZEJ NIŻ PRZEZ OSTATNIE 8 LAT TEN CZŁOWIEK NIE WYCHODZI POZA CZUBEK SWEGO NOSA!!! Zagłosujcie mądrze, i pamiętajcie, że cżłowiek o IP 178.36.*.* to Prażmo, albo jego dzieci, nikt inny!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Stach #1519082 | 178.36.*.* 24 paź 2014 07:36

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Maciek Prażmo brawo! Takich ludzi nam potrzxeba!

    Pokaż wszystkie komentarze (22)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages