Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

„Pierwszy odblask” w Kozłowie

2014-10-31 09:58:28 (ost. akt: 2014-10-31 10:01:39)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

W Oddziale Przedszkolnym w Kozłowie policjanci przeprowadzili akcję „Pierwszy odblask”. Odbiorcami tego przedsięwzięcia był dzieci z grupy 4-latków. W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze przekazali dla przedszkola szelki odblaskowe. Działania te stanowią jeden z elementów realizowanych przez KPP w Nidzicy w ramach rządowego programu ograniczania przestępstw „Razem Bezpieczniej”.

Okres jesienno - zimowy to czas, gdzie dni są krótsze, a zmierzch następuje już w godzinach popołudniowych. Wiąże się to często z wyjściem z domu, kiedy za oknem jest jeszcze szaro i ciemno i tak samo wyglądającym powrotem. Do tego dochodzą zmienne warunki atmosferyczne, z opadami deszczu, ostrymi podmuchami wiatru, które dostarczają dodatkowych utrudnień na drodze i wiążą się z ograniczeniem bezpieczeństwa, a zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie to właśnie w tym czasie dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Mając na uwadze dobro najmłodszych nidziccy policjanci przeprowadzili akcję „Pierwszy odblask” w Oddziale Przedszkolnym przy Zespole Szkół w Kozłowie. W czasie spotkania z najmłodszymi rozmawiano o na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania na ręce pani dyrektor przekazano dla przedszkola szelki odblaskowe, które będą wykorzystywane w trakcie wycieczek i spacerów najmłodszych, co w dużym stopniu wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.


Przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za brak odblasku policjanci mogą nas ukarać mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 zł.POLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages