Gmina Kozłowo wygrywa na zakończenie rundy jesiennej

2014-11-02 17:57:41(ost. akt: 2014-11-02 18:47:03)

W niedzielę (2 listopada) w meczu ostatniej 11 kolejki rundy jesiennej piłkarskiej A-klasy gr. Gmina Kozłowo pokonała na własnym stadionie rezerwy Wikielca 2:0 (0:0)
Ostatni w rundzie jesiennej mecz A-klasowej Gminy Kozłowo z rezerwami Wikielca nie był porywającym widowiskiem.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie środkiem boiska. Czujnie grające bloki defensywne obydwóch drużyn nie dały się zaskoczyć i długo kibice w Kozłowie nie mogli doczekać się goli w tym spotkaniu.

Groźnie z dystansu uderzał Dawid Kamiński. Wśród gości Krzysztof Kwasigroch ładnie wypuścił na dobieg Dominika Wrzesińskiego lecz bramkarz gospodarzy Konrad Krzyżewski był szybszy i zażegnał niebezpieczeństwo.

Poczynaniami Gminy w środku pola kierował grą grający trener Robert Sobotka. To on najczęściej był faulowany przed polem karnym gości. Z lewej strony Bartek Grzela z Kamilem Kowalikiem, a na prawej Michał Kwiatek. Gospodarze zdobyli nawet gola, lecz arbiter spotkania dopatrzył się pozycji spalonej zawodnika Gminy.

Goście też w końcówce tej części gry mogli uzyskać prowadzenie. Dośrodkowanie Roberta Jankowskiego w pole karne Gminy a tu z trudem uderzenie głową Arkadiusza Pieńkowskiego broni Konrad Krzyżewski.

Po 45 minutach gry pierwsza połowa po słabszym widowisku kończy się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron gra nie ulega zmianie nadal obserwujemy grę środkiem boiska. Mało składnych akcji, interwencji bramkarzy.

Goście z Wikielca wyprowadzają składną akcję. Krzysztof Kwasigroch zagrywa do Artura Kijewskiego a ten podaje do Dominika Wrzesińskiego. Bramkarz Gminy ponownie wychodzi obronna ręką. Za chwilę zamieszanie pod bramką gości. Uderza z pola karnego Robert Sobotka, poprawia Kamil Kowalik lecz gospodarze zarobili tylko rzut rożny.

Na pierwszy gol w dzisiejszym spotkaniu przyszło kibicom czekać do 67 minuty. Robert Sobotka ładnie podał na dobieg do grającego po przerwie Łukasza Mańki. Łukasz minął bramkarza gości i strzałem do pustej bramki zdobył pierwszego gola dla Gminy.

Niespełna dziesięć minut później pada drugi gol dla gospodarzy. Robert Sobotka podaje na lewą stronę do Kamila Kowalika, ten podciąga z piłką kilka metrów i podaje do dobrze ustawionego na środku Łukasza Mańki. Łukasz po raz drugi skutecznie trafia do bramka gości i gospodarze prowadzą już 2:0.

Gra po zdobycie drugiego gola przez gospodarzy nabrała właściwego rytmu. Szkoda, że dopiero w ostatnich 30 minutach oglądaliśmy niezłe, szybkie widowisko. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik mógł jeszcze podwyższyć Bartek Grzela który będąc na czystej pozycji sam na sam z bramkarzem gości niestety nie trafił piłką w światło bramki.

Za chwilę ładnego dośrodkowania Bartka w pole karne gości nie wykorzystał Kamil Kowalik. W ostaniej minucie goście z Wikielca mieli okazję na bramkę honorową. Uderzenie Dominika Wrzesińskiego trafiło w słupek bramki kozłowian.

Gmina Kozłowo wygrała po bezbarwnej pierwszej połowie, a za to niezłej w ostatnich 30 minutach grze 2:0 z zespołem Wikielca II i po rundzie jesiennej kończy rozgrywki na 4 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 19 pkt.

Gmina Kozłowo: Krzyżewski, T.Lesiński, Kamiński, Kęcik, Fahl, M.Lesiński, Sobotka, Kowalik, Grzela, Kwiatek, Żmijewski oraz Mańka