Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rodzice - uczniowie – nauczyciele - autorami koncertu pt. „Patriotyczne śpiewanie”

2014-11-18 09:18:09 (ost. akt: 2014-11-18 09:18:59)

Autor zdjęcia: Anna Latek-Lejbt

Zespół Szkół w Rogożu uczestniczy w projekcie "Szkoła Współpracy". Efektem podjętych działań rodziców, uczniów i nauczycieli był pomysł zorganizowania wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w szkole.

14 listopada w Zespole Szkół w Rogożu po raz pierwszy odbył się koncert pieśni pt. „Patriotyczne śpiewanie”. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia były obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również chęć wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w spektaklu słowno – muzycznym przygotowanym przez nauczycielki: Annę Latek-Lejbt, Annę Woźniak oraz uczniów klasy I gimnazjum i klasy V szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy koncertu mieli okazję usłyszeć, jak również zaśpiewać wspólnie z rodzicami, uczniami, panem Piotrem Lejbtem, tradycyjne i współczesne piosenki patriotyczne.

Gościem specjalnym koncertu była znana nidzicka grupa poetycka „OBOK”, w składzie: Jacek Maculewicz, Bogusława Szpandowska, Marcin Bąkowski, Piotr Krzyżak i Wojciech Waśk. W ich wykonaniu publiczność usłyszała popularne piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, Czerwonego Tulipana oraz Wolnej Grupy Bukowiny.

Przy blasku świec, ciepłej herbacie, smacznych wypiekach rodziców oraz rozbrzmiewających słowach pieśni uczestnicy koncertu mogli poczuć klimat zarówno patriotyczny, jak i poetycki.

ZS w Rogożu

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages