Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Pozbyli się ponad 3 ton elektrośmieci

2014-12-03 10:00:00 (ost. akt: 2014-12-03 19:50:09)

Autor zdjęcia: Tomasz Kucmus

Wielu mieszkańców Sołectwa Kozłowo i okolicznych miejscowości skorzystało z możliwości bezpłatnego oddania nieużywanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Łącznie ciężar zebranych przedmiotów wyniósł 3294kg.

Organizatorem akcji był Sołtys Sołectwa Kozłowo Tomasz Kucmus, a odbiorcą elektrośmieci firma Mazur Elektrorecykling z Olsztyna.

Ustawa z 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zakłada ograniczenie ilości i masy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jego selektywną zbiórkę oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego unieszkodliwianie. Specjalistyczne firmy zajmują się organizowaniem, zarządzaniem oraz prowadzeniem przedsięwzięć związanych ze zbieraniem, recyklingiem i innymi procesami odzysku. Następnie zebrany sprzęt jest unieszkodliwiany.

Mieszkańcy Sołectwa Kozłowo najczęściej przynosili telewizory, pralki, lodówki, komputery, monitory, kuchenki, odkurzacze, baterie, tonery od drukarek i inne niepotrzebne sprzęty.

Tomasz Kucmus, Sołtys Sołectwa Kozłowo składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji oraz za okazaną pomoc i możliwość składowania zużytego sprzętu elektronicznego w wybranych miejscach u mieszkańców.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monia #1603030 | 89.231.*.* 10 gru 2014 08:07

  Dobrze,ze są takie akcje. Bynajmniej popsute lodówki nie lądują na śmietnikach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Elektrosmieci #1599270 | 31.61.*.* 7 gru 2014 17:25

  Pan Kucmus powinien wiedzieć ,ze nieodpłatnie są odbierane elektrosmieci przez Przedsiębiorstwo obsługujące mieszkańców w ramach opłaty śmieciowej . Ciekawe czy otrzymał kartę przekazania odpadow, brak tego dokumentu ma wpływ na poziom odzysku z którego każda Gmina jest rozliczana i ponosi konsekwencje. Jeżeli nie ma tego dokumentu to działa na szkodę Gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages