Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Policjanci z Nidzicy spełnili marzenie Krzysia

2014-12-08 10:05:22 (ost. akt: 2014-12-08 14:08:52)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

List napisany przez 10-letniego chłopca na długo zostanie w pamięci nidzickich policjantów. Krzyś pisał w nim o swoim największym marzeniu jakim jest zostanie policjantem chociaż na jeden dzień. Funkcjonariusze bez chwili wahania postanowili urzeczywistnić jego marzenia.

„Szanowny Panie Komendancie. Piszę do Pana w dość nietypowej sprawie” - takimi słowami zaczynał się list napisany przez Krzysia.

Chłopiec na co dzień uczęszcza III klasy Zespołu Szkół w Kozłowie. Jest zdrowym i dobrze uczącym się dzieckiem. Tuż przed Mikołajkami postanowił napisać list do Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy z prośbą o spełnienie jego najskrytszych marzeń.

Insp. Witold Barcikowski po raz pierwszy w trakcie swojej wieloletniej służby otrzymał taki list więc postanowił spróbować spełnić jego marzenia.

Przygoda chłopca rozpoczęła się w szkole, gdy przyjechali po niego funkcjonariusze. Krzyś nie krył swojego szczęścia, a przede wszystkim zaskoczenia. Służbę rozpoczął oznakowanym radiowozem patrolując drogę z Kozłowa do Nidzicy. Po przybyciu do jednostki chłopiec mógł zobaczyć jak pracuje dyżurny na stanowisku kierowania.

Przysłuchiwał się korespondencji radiowej dyżurnego po czym sam miał okazję przez chwilę porozmawiać przez stację. Honorowy policjant zwiedzał cele dla zatrzymanych oraz tzw. pomieszczenie przejściowe.

Jedną z największych dla niego atrakcji jak powiedział później był pokaz broni służbowej. Krzyś mógł zobaczyć w jaką broń są wyposażeni policjanci zabezpieczający imprezy masowe lub biorący udział w działaniach specjalnych.

Chłopczyk pracował również z policjantami ruchu drogowego. Zapoznał się z wyposażeniem nieoznakowanego radiowozu oraz zobaczył jak działa wideo rejestrator.

Technik kryminalistyki przygotował również wiele atrakcji. Krzyś uczył się różnych technik zabezpieczania śladów przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Na sam koniec chłopiec odwiedził komendanta w jego gabinecie. Zasiadając w fotelu komendanckim mógł przez chwilę poczuć się szefem jednostki. Dzień służby minął Krzysiowi bardzo pracowicie. Na pamiątkę spotkania  insp. Witold Barcikowski wręczył dyplom Honorowego Policjanta oraz torbę z upominkami.

Dzięki hojności nidzickiego burmistrza, osób prywatnych oraz nidzickich sklepów, Krzyś otrzymał jeszcze wiele prezentów i pamiątek. 
Humor, dobre samopoczucie oraz uśmiech chłopca były dla wszystkich potwierdzeniem tego, że warto próbować spełniać marzenia. 

Kpp

  
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tola #1603261 | 78.131.*.* 10 gru 2014 11:50

  Gratulacje.Panowie ten chłopczyk naprawdę będzie was mile wspominał.Panie Komendancie to jest piękne mieć takich ludzi w naszym mieście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W #1601628 | 83.9.*.* 9 gru 2014 10:10

  Świetna akcja!!! Super sprawa!!! Wielki szacunek!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. BRAWO PANOWIE #1600227 | 88.156.*.* 8 gru 2014 14:33

  To co zrobilscie jest piękne ,a dla p.komendanta ukłony,ze potrafił spełnić marzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Brawo #1599948 | 95.40.*.* 8 gru 2014 10:39

  Gratuluję policjantom wrażliwości i odrobiny szaleństwa. Ten dzieciak zapamięta zapewne ten szczególny dzień na resztę swojego życia ! Brawo panowie !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages