Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Cześć i chwała bohaterom!

2015-03-03 13:21:06 (ost. akt: 2015-03-03 13:28:45)

Autor zdjęcia: Maria Chmielewska

Już po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto państwowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 3 lutego 2011 r. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół w Szkotowie im. ks. Jana Twardowskiego 2 marca wzięli udział w okolicznościowym apelu.

Apel miał na celu przybliżyć portrety tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę przeciw sowieckim i polskim służbom bezpieczeństwa; tych którzy nie zgodzili się na sowietyzację swojej ojczyzny i podporządkowaniu jej ZSRR; tych o których dzisiaj mówi się „Żołnierze Wyklęci”.

Sylwetki bohaterów zaprezentowali uczniowie i uczennice klasy VI. W swoich wystąpieniach szczególną uwagę zwrócili na bestialskie metody towarzyszące śledztwom, jakie prowadzili komuniści wobec żołnierzy niepodległościowego podziemia.

Pamięć „Żołnierzy Wyklętych” została uczczona minutą ciszy. Na zakończenie apelu wszyscy zebrani posłuchali i obejrzeli teledysk do piosenki „Żołnierze Wyklęci”, hiphopowego muzyka - Tadka.

Ostatnim elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Zespole Szkół w Szkotowie było zapalenie zniczy na cmentarzu wojennym w Szkotowie i uczczenie pamięci wszystkich, którzy zginęli w I i II wojnie światowej. Hołd poległym oddali uczniowie klasy VI oraz nauczyciel historii - Piotr Sowiński.

Dodatkowe informacje o żołnierzach podziemia antykomunistycznego, można było znaleźć na specjalnie przygotowanej z tej okazji ściennej wystawie i kolejnym numerze szkolnej gazety - „Przystani”.

Cześć i chwała bohaterom!


Piotr Sowiński


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: mch1

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zmartwiony nidziczanin #1680397 | 83.9.*.* 3 mar 2015 19:22

    Pytanie do komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy wyrzucicie ze swojej partii radnego, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwym? Chyba wstyd dla takiej partii, która chce rządzić Polską, żeby w ich szeregach był taki ktoś. Nie przystoi...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages