Kolejne zwycięstwo Gminy Kozłowo

2015-05-18 09:44:34(ost. akt: 2015-05-18 10:12:59)

W sobotę (16 maja) w meczu 17 kolejki piłkarskiej A-klasy Gmina Kozłowo na własnym stadionie wygrała z LZS Novoplast Mszanowo 1:0 (1:0)
Kolejny zwycięski mecz na własnym stadionie rozegrali piłkarze A-klasowej Gminy Kozłowo. Tym razem pokonali LZS Novoplast Mszanowo 1:0

Mecz od początku spotkania był wyrównanym widowiskiem. Obydwa zespoły to sąsiedzi w ligowej tabeli. Początek mógł być piękny dla gospodarzy. Kapitan GKS Łukasz Mańka nie doszedł do piłki po zagraniu której obrońca Maszanowa podawał piłkę do swego bramkarza.

Gospodarze przeważali w tej części gry. Stwarzali więcej groźniejszych sytuacji pod bramką golkipera gości Kuby Lendzionowskiego. W 21 min. GKS zdobywa pierwszego i jak się później okazało jedynego gola w tym meczu. Daleki wyrzut piłki z autu trafia na głowę Marcina Lesińskiego a ten ładnym uderzeniem na lewy słupek zdobywa prowadzenie dla gospodarzy.

Goście z Mszanowa nie pozostawali dłużni, również przeprowadzi szereg groźnych akcji ofensywnych. Po jednej z nich ze stałego fragmentu gry przy wrzutce piłki w pole karne sporo problemu miał bramkarz Gminy Konrad Krzyżewski. Piłka odbijała się raz to od jednego słupka, a raz od drugiego ale w porę zażegnali niebezpieczeństwo obrońcy Gminy.

W końcowych fragmentach I połowy gospodarze mogli podwyższyć rezultat. Adrian Żmijewski nie wykorzystał dobrego podania od Bartka Grzeli i będąc sam na sam z bramkarzem gości górą był ten drugi. Chwilę później kapitan zespołu Łukasz Mańka posyła piłkę tuż przy słupku bramki gości.

Do przerwy GKS po dobrej grze prowadzi z Maszanowem 1:0. Po zmianie stron goście ruszają do ataku, chcąc czym prędzej odwrócić losy spotkania. Gks grał rozsądnie, groźnie kontrował rywala i nie dał sobie wydrzeć jakże cennych 3 punktów.

Po zwycięstwie nad Mszanowem Gmina Kozłowo awansowała na 4 miejsce w ligowej mając w dorobku 28 punktów.