Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Święto szkoły i Dni Rodziny w Zaborowie

2015-06-05 12:28:28 (ost. akt: 2015-06-05 12:42:45)

Autor zdjęcia: SP w Zaborowie

28 maja w Szkole Podstawowej w Zaborowie obchodzono XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina Drogowskazem Życia”.

Na uroczystość przybyli rodzice i najbliżsi uczniów oraz zaproszeni goście, wśród których byli wójt gminy Kozłowo Jacek Jankowski oraz sekretarz Bożena Judycka, a także Piotr Jaskólski - kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Terenowej w Urzędzie Gminy Kozłowo, Stanisław Rabczyński - przewodniczący Komisji do spraw Oświaty w Gminie Nidzica i przedstawiciele instytucji od wielu lat współpracujących ze szkołą, m.in. Banku Spółdzielczego w Kozłowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy, Nadleśnictwa Olsztynek i policji w Nidzicy.

Przygotowany na tę okazję program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza część była krótkim nawiązaniem do mijającej w tym roku piątej rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Dyrektor Ewa Ostrowska przedstawiła również wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Pod skrzydłami Orła Białego” ogłoszonego dla wszystkich szkół z gminy Kozłowo przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie. W kategorii klas I – III odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Symbole narodowe widziane oczami dziecka”. W kategorii klas IV – VI przeprowadzono konkurs literacki – wiersz inspirowany wiedzą o polskich symbolach narodowych. Zwycięzcom nagrody wręczył wójt Jacek Jankowski.

Na drugą część uroczystości złożyły się zaprezentowane przez uczniów wiersze, piosenki i układy taneczne oraz specjalny pokaz TAEKWONDO przygotowany przez zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Zaborowo pod kierunkiem trenerki Katarzyny Świgoń. Dodatkową atrakcją, z której można było skorzystać tego dnia, był mobilny obiekt edukacyjny z Powiatowego Nadleśnictwa w Olsztynku. Na krótką prelekcję, na temat profilaktyki raka szyjki macicy i piersi, skierowaną szczególnie do wszystkich pań i dziewcząt, zaprosiła Beata Rapacka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy. Rodzinne grillowanie i rodzinne rozgrywki sportowe poprzedziła, zorganizowana przez Radę Rodziców w ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY, debata na temat współpracy w szkole. Ogromne zaangażowanie Rady Rodziców, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zapewniło dobrą organizację obchodów Dni Rodziny i prawdziwie rodzinny charakter uroczystości.

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages