Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Święto księdza Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Szkotowie

2015-06-08 20:05:39 (ost. akt: 2015-06-08 18:55:48)

Autor zdjęcia: ZS w Szkotowie

Istnieją daty, które mimo upływu lat wciąż pozostają w pamięci. Są wydarzenia, które ożywają i towarzyszą nam na co dzień. Są osoby, które raz poznane wywierają ogromny wpływ na nasze dalsze życie. Taka osobą okazał się być ksiądz Jan Twardowski, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy 1 czerwca 2015 r. Właśnie w tym dniu w Zespole Szkół w Szkotowie im. ks. Jana Twardowskiego, miały miejsce uroczystości poświęcone temu wybitnemu poecie i wspaniałemu człowiekowi.

Uroczystości rozpoczęła p. Dorota Soliwoda - dyrektor Zespołu Szkół w Szkotowie, która podkreśliła, że postać księdza Jana od biedronki i fenomen jego poezji nie znajduje porównania w literaturze współczesnej, a jego postawa życiowa powinna być dla młodego pokolenia wzorem do naśladowania, a także drogowskazem, jak żyć. Następnie, w obecności licznie przybyłych gości, rodziców i uczniów odbył się spektakl, w czasie którego były recytowane i śpiewane najpiękniejsze wiersze księdza Jana Twardowskiego. Kunszt aktorski i walory wokalne bardzo wysoko ocenili wszyscy widzowie. Najważniejszym punktem obchodów setnej rocznicy urodzin poety było odsłonięcie „ławeczki” ufundowanej przez Radę Rodziców. Widnieją na niej znamienne słowa Patrona szkoły: „...Można odejść na zawsze, by stale być blisko...”. Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Marzena Maciaszczyk - stwierdziła, że na owej „ławeczce” może zasiąść każdy, kto strudzony, zagubiony i niepewny, by śladem czytelników wierszy ks. Jana odnaleźć swoje miejsce w przestrzeni tego świata i odzyskać wewnętrzną harmonię. Ostatnim elementem uroczystości był Przegląd Poezji Śpiewanej, w czasie którego podziwiano występy uczniów z ZS w Janowcu Kościelnym, ZS w Janowie, ZS nr 1 w Nidzicy, ZS w Rączkach oraz ZS w Szkotowie.

Ten dzień dostarczył wszystkim wielu wzruszeń. Niniejsze obchody stulecia urodzin księdza Janowa Twardowskiego to niewątpliwe wielkie wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także całej społeczności lokalnej, które wpisało się w historię naszej szkoły. Dzięki nim postać księdza Jana od biedronki stała się nam jeszcze bliższa, a pokora i umiłowanie wszystkich ludzi i całego świata na nowo zagościła w naszych sercach.
Piotr Sowiński

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: mch1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages