Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Poznaję Mazury i historię czyli w Mazurolandii

2015-09-14 12:39:03 (ost. akt: 2015-09-14 12:46:04)

Autor zdjęcia: Elżbieta Świgoń

W sobotę 5 września 30-sto osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie odwiedziła Mazurolandię w Parczu koło Kętrzyna.

W sobotę 5 września 30-sto osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie odwiedziła Mazurolandię w Parczu koło Kętrzyna. W Młodzież zwiedziła Park Miniatur zawierający najpiękniejsze zabytki Mazur, Park Militariów II Wojny Światowej, poznała historię powstania Wilczego Szańca czyli kwatery Adolfa Hitlera, zamachu na niego i wielu innych niezmiernie ciekawych informacji z tego okresu. Wiele dodatkowych emocji wywoła możliwość postrzelania z zabytkowej broni, przejazdu ciężarówką z czasów II wojny światowej, czy przymierzenia mundurów. Nie zabrakło czasu na grę terenową, malowanie kafli farbami akrylowymi czy przejażdżkę kolejką.
Wycieczka była okazją do zdobycia wiedzy, poznania ciekawego miejsca oraz integracji. Teraz czekają na młodzież kolejne działania mające na celu edukację w zakresie profilaktyki przemocy w rodzinie oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages