Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

W Krainie Pogody Ducha

2015-10-04 18:50:30 (ost. akt: 2015-10-04 22:06:36)

Autor zdjęcia: Gimnazjum w Szktowie

Uczniowie Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie 29 września jako pierwsi mogli odbyć edukacyjną podróż po Krainie Pogody Ducha, a więc wielokulturowej ziemi gminy Kozłowo, w której przez wieki przeplatały się pierwiastki pruskie, mazurskie, niemieckie i polskie.

Młodzież wraz z opiekunami i organizatorami Alicją Eidtner i Krzysztofem Bucholskim punktualnie o godzinie 9.00 sprzed budynku Zespołu Szkół w Szkotowie wyruszyła w kierunku wsi Turowo. Celem pieszej wycieczki było przybliżenie uczniom historii swojej „małej ojczyzny”.

W czasie trwania peregrynacji Krzysztof Bucholski przedstawił uczestnikom historię lokacji wsi Szkotowo, Kownatki, Turowo. Mogli się oni także dowiedzieć, że na głębokości ok. 80 metrów pod Szkotowem znajdują się złoża węgla brunatnego; w okolicach jeziora Kownatki niegdyś czyhał na swoje ofiary mityczny Topik a w pobliżu Turowa można zobaczyć anioła. Uczniów szczególnie zainteresowały miejscowe legendy. Przewodnik zwrócił też uwagę na walory krajoznawcze najbliższej okolicy. Punktem docelowym wyprawy był kościół św. Michała Archanioła w Turowie.

Po ukazaniu historii turowskiej parafii - w tym roku przypada 50-lecie odbudowy kościoła - wszyscy uczestnicy udali się na ciepły posiłek.

W czasie niniejszej wędrówki, gimnazjaliści mieli okazję poznać walory turystyczno-krajobrazowe Krainy Pogody Ducha, zrozumieć złożoną historię swojej „małej ojczyzny” oraz uczestniczyć w aktywnym wypoczynku.
Piotr SowińskiPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages