Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dzień Chłopaka w Zaborowie

2015-10-07 18:45:45 (ost. akt: 2015-10-07 17:58:04)

Autor zdjęcia: SP w Zaborowie

1 października dziewczęta z klasy V SP w Zaborowie wraz z wychowawczynią Małgorzatą Chmielewską z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały wyjazd do Działdowa. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego.

Uczniowie poznali historię powstania zakonu krzyżackiego i jego ekspansji na ziemie pruskie. Największym zainteresowaniem cieszył się ten punkt zwiedzania, podczas którego uczniowie poznawali życie codzienne ludzi żyjących w XIII-XVI w. Dzieci poznały przepisy kulinarne, mogły dotknąć eksponatów, np. kolczugi, przymierzyć stroje średniowieczne i walczyć na miecze, a nawet uwięzić kolegę lub wychowawczynię w dybach lub celi.
Po wizycie w muzeum uczniowie odwiedzili Klub Bila, a w nim na chłopców czekała niespodzianka – zamówione tory do gry w kręgle. Zabawa wzbudziła wiele pozytywnych emocji, gdyż większość dzieci po raz pierwszy miała kontakt z tą dyscypliną sportową. Uczniowie klasy piątej na pewno na długo zapamiętają nietypowe lekcje historii i wychowania fizycznego . Małgorzata Chmielewska


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages