Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Dzień Życzliwości

2015-12-01 21:46:26 (ost. akt: 2015-12-01 21:51:14)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. W Polsce ten dzień zaczęto świętować od 2006 roku z inicjatywy wrocławskiej.

W tym roku społeczność Szkoły Podstawowej w Zaborowie ponownie postanowiła dołączyć do grona świętujących. Zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody Dnia Życzliwości. Uznaliśmy, że będzie to doskonała, kolejna okazja do zachęcania uczniów, aby byli wobec innych życzliwi i czerpali z tego radość.
Tego dnia w naszej szkole było weselej i bardziej kolorowo niż zazwyczaj. Wszyscy obdarowywali innych ciepłym spojrzeniem oraz szczerym uśmiechem.
W klasach przeprowadzono głosowania na najżyczliwszą osobę, wykonano serduszka życzliwości oraz papierowe dłonie z wypisanymi na nich miłymi słowami i dobrymi uczynkami. Z kolorowych dłoni uczniowie utworzyli łańcuchy życzliwości, które długo jeszcze zdobić będą nasze korytarze i przypominać wszystkim, że życzliwość to ciepłe spojrzenie, uśmiech na twarzy, które nic nie kosztuje.
Przeprowadzono również konkursy plastyczny pod hasłem „Moja przygoda z Życzliwością” i literacki pod hasłem” Portret Życzliwości”. Prace plastyczne wyeksponowane zostały na tablicy tematycznej.
Miłym akcentem kończącym akcję było puszczenie lampionu przez wszystkich uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły.

Tekst: p. Irena Kaczorowska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages