Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rekordowa ilość zawodników na Mikołajkowym Turnieju Taekwondo

2015-12-10 20:39:52 (ost. akt: 2015-12-10 20:43:29)

Autor zdjęcia: Elżbieta Świgoń

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie odbył się już IX Mikołajkowy Turniej Taekwondo, w którym wzięło udział 107 zawodników w wieku od 3 do 12 lat.

Zawodnicy reprezentowali prawie wszystkie miejscowości Gminy Kozłowo oraz Nidzicę, dzięki czemu Taekwondo Olimpijskie jest najpopularniejszym sportem w Gminie.

Zawodników przygotowało do turnieju czworo trenerów: Jacek Jankowski, Mirosława Ostrowska, Katarzyna Świgoń i Patrycja Rogozińska.

Zawodnicy wzięli udział w trzech konkurencjach, które sprawdzały ich szybkość (nare czagi), skoczność (nopi ap czagi) oraz opanowanie technik taekwondo (poomsae). Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, szczególnie rodzice, którzy licznie przybyli na zawody. Rodzice wspierali swoje dzieci nie tylko na turnieju, ale również na treningach oraz podczas wypracowywania formy w domu.

Wiele czasu zajęły przygotowania do turnieju, ale opłacało się. Treningi zaowocowały upragnionymi medalami, które dają motywację do jeszcze cięższej pracy. Odpowiedzialność, regularność i dyscyplina będą dobrym fundamentem pod przyszłe sukcesy takie jak sukces Eweliny Mierzwińskiej, zawodniczki Nidzickiego Klubu Taekwondo Sportowego, która na Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 21 19.11.2015r. zdobyła brązowy medal.

Cały turniej przebiegał w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Oczywiście, jak sama nazwa mówi był to Mikołajkowy Turniej Taekwondo, tradycyjnie więc odwiedził dzieci Święty Mikołaj z workiem prezentów. Nie zabrakło również pamiątkowych koszulek, które wręczył uczestnikom turnieju Jacek Jankowski – Wójt Gminy Kozłowo.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Elżbieta Świgoń
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jj #1885211 | 82.160.*.* 19 gru 2015 11:23

  Nie mogę tego czytać. Wszechmogący Jacek niech da takie same fundusze na inne dyscypliny sportowe to się wtedy okaże gdzie będzie jego dyscyplina. Za ciągłe nagrody (bez pokrycia sportowego)to wszyscy jak leci tam idą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. teklondzista z Zaborowa #1881074 | 82.160.*.* 14 gru 2015 13:37

  Aha brawo zaborowiaki :-):-):-):-)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages