Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” w Szkole Podstawowej w Zaborowie

2015-12-27 11:07:23 (ost. akt: 2015-12-27 11:08:51)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

Klasa I Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Program został przygotowany przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycieli. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Wszystkie Kuratoria Oświaty. Realizacja programu ma na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas poznawania świata i zawierania nowych znajomości.

Korzystając z materiałów edukacyjnych wraz ze scenariuszami zajęć wychowawczyni p. Hanna Zielińska przekazywała uczniom niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy
i korzystania z Internetu. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadań Puchatka: ,,Odblaski w drodze do szkoły” oraz ,,Ania wzywa pogotowie”. Na ich podstawie przygotowywali scenki pt. ,,Bezpiecznie pokonuję drogę do szkoły”, ,,Potrafię wezwać pomoc”. W ten sposób uczyli się samodzielności i odpowiedzialności.

Uczniowie otrzymali książeczkę edukacyjną z interesującymi grami i zabawami, a ich rodzice broszurę informacyjną z poradami, między innymi, na temat jak wspierać kreatywność dziecka, jak pomóc dziecku w osiągnięciu sukcesu w szkole.

W grudniu, w ramach ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka”, odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. W dniach 14.12. – 15.12.2015r. pierwszoklasiści napisali Test Bezpieczeństwa podsumowujący zajęcia Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” będzie realizowany również w drugim półroczu. Zaproponowane w nim ciekawe gry edukacyjne rozwijające umiejętność efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji oraz umiejętność selekcji informacji i kreatywność będą wykorzystywane na zajęciach edukacyjnych w klasie pierwszej.
Hanna Zielińska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages