Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

I Mistrzostwa Szkoły Pojazdów Zdalnie Sterowanych w Szkotowie

2016-01-31 07:00:00 (ost. akt: 2016-01-30 18:14:58)

Autor zdjęcia: ZS SZkotowo

Podczas tegorocznych ferii zimowych, uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie brali udział w I Mistrzostwach Szkoły Pojazdów Zdalnie Sterowanych. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże.

Pomysł na zorganizowanie zawodów pojawił się bardzo spontanicznie. W okresie przedświątecznym kilku uczniów przyniosło do szkoły samochody sterowane radiowo i poprosiło o możliwość sprawdzenia ich na sali gimnastycznej.

Zainteresowanie rosło, coraz większa liczba uczniów deklarowała chęć pokazania i przetestowania swoich pojazdów. W pierwszym tygodniu ferii zimowych nauczyciele wychowania fizycznego widząc duże zainteresowanie uczniów zorganizowali i przeprowadzili rywalizację pojazdów zdalnie sterowanych.

Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności na dwóch przygotowanych torach. Pierwszy etap wyłaniał zawodników, którzy w jak najkrótszym czasie pokonają dwa okrążenia. Drugi sprawdzał dokładność pokonania toru, który składał się m. in. ze slalomu, ronda, tuneli.

Otwarcia mistrzostw dokonała dyrektor szkoły pani Dorota Soliwoda. Następnie wszystkie pojazdy zostały umiejscowione w specjalnie wyznaczonej strefie. Wyczytany przez sędziego uczestnik wybierał dowolny pojazd i przystępował do rywalizacji.

Dla zawodników z najlepszymi czasami oraz z najmniejszą ilością błędów podczas przejazdu rozdano według kolejności uzyskanych miejsc 26 programów komputerowych. Pozostałe osoby otrzymały pluszowe nagrody pocieszenia.

Warto dodać, że taka forma rywalizacji przenosi zabawę na wyższy etap. Dzieci sterując pojazdem za pomocą kontrolera ćwiczą tym samym koncentrację, spostrzegawczość, refleks, koordynację ruchów i to co nazywamy małą motoryką.

Wszyscy z zainteresowaniem śledzili poczynania swoich kolegów i koleżanek. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

Igor Nadolski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages