Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie

2016-02-12 17:00:00 (ost. akt: 2016-02-12 09:09:30)

Autor zdjęcia: Kamila Wiśniewska

4 lutego podczas „Ferii zimowych z biblioteką” uczestników zajęć odwiedzili niezwykli goście - Pan Krzysztof Bartnicki oraz Pani Agnieszka Maciąg z Nadleśnictwa Nidzica.

Leśnicy z wielką pasją opowiadali o swojej pracy.

W trakcie spotkania dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której poznały wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Dowiedziały się, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

Po spotkaniu z leśniczym miały miejsce zajęcia literackie pt. „Zmyślona historia”. Starsze dzieci z dużym zaangażowaniem wymyślały historie, które wspólnie czytały, młodsze rysowały bohaterów bajek i grały w gry planszowe.

5 lutego w trakcie kolejnego dnia „Ferii zimowych z biblioteką” GBP w Kozłowie zorganizowała spotkanie z Panią Joanną Berestowską- dietetykiem, trenerem personalnym, instruktorem fitness z Działdowa.

Pani Joasia w interesujący sposób poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.

Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których same przygotowywały zdrowe kanapki.

Na zakończenie zajęć odbył się konkurs plastyczny „Plakat promujący czytelnictwo”. Dzieci same oceniały swoje prace – czworo zwycięzców otrzymało upominki rzeczowe.

Dyrektor oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie serdecznie dziękują Panu Krzysztofowi Bartnickiemu i Pani Agnieszce Maciąg z Nadleśnictwa Nidzica oraz Pani Joannie Berestowskiej - dietetyczce z Działdowa za przeprowadzenie ciekawych i wartościowych prelekcji w czasie ferii zimowych.
Życzymy Państwu satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages