Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Tomasz Kucmus - niepokorny sołtys Kozłowa

2016-03-11 07:00:00 (ost. akt: 2016-03-10 15:26:28)

Autor zdjęcia: Archiwum rodzinne

Tomasz Kucmus, lat 36, żonaty, dwoje dzieci, funkcjonariusz Policji. Politolog, historyk, magister bezpieczeństwa wewnętrznego. Rodowity kozłowiak, pochodzenie kresowe, korzenie wołyńskie. Zainteresowania: historia, polityka, numizmatyka, film. Poza pracą zawodową aktywnie bierze udział w różnych wydarzeniach, jak ostatnio w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Zimnej Wodzie.

Od kiedy sprawuje Pan funkcję sołtysa?

Sołtysem jestem drugą kadencję. Funkcję pełnię od 2011 roku.

Co udało się zrealizować w sołectwie?

Sołectwo jako jednostka pomocnicza gminy nie posiada swojego budżetu. Kwestia realizacji potrzeb jest uzależniona od przychylności władz gminy oraz dobroczynności sponsorów.

Kozłowo jest dużą wsią także i potrzeby są duże. Na bieżąco zgłaszam do Urzędu Gminy w Kozłowie wszelkie wnioski, które do mnie wpływają. W zależności od zawiłości sprawy są załatwiane na bieżąco.

Z inicjatywy sołectwa przy kościele parafialnym mamy tablicę pamiątkową poświęconą wsadzonemu tam Dębowi Jana Pawła II, która ufundowana została przez mieszkańców i sponsorów. Udało nam się dwukrotnie wziąć udział w zbiórce elektrośmieci w ramach konkursu Eco Sołectw

Z jakimi problemami obecnie boryka się sołectwo?

Jak zapewne każde sołectwo to sprawy finansowe. "Z pustego i Salomon nie naleje." Kwestia oświetlenia drogi wojewódzkiej oraz wiaty przystankowe w Kozłowie, kwestie koszy na śmieci, bezpańskie psy.

Z jakich osiągnięć jest Pan najbardziej zadowolony?

Wyodrębnienie Funduszu Sołeckiego. Walczyłem o ten fundusz kilka lat. Udało się. W zeszłym roku po raz pierwszy nasi radni po gorących głosowaniach wyodrębnili go.

W tej sprawie pomógł mi sołtys Sołectwa Rogóż/Lipowo Wojciech Chojnacki. Dożynki parafialne. Super kontakt ze wspaniałymi kobietami, które są artystkami w kwestii plecenia wieńca i wizji stoiska dożynkowego. Zawsze powtarzam, że to im należą się pochwały i uznania. Ja je tylko reprezentuję.

Jak układa się współpraca z mieszkańcami?

Jak wspomniałem współpraca z mieszkańcami układa się bardzo dobrze. Nikomu jeszcze nie odmówiłem pomocy. Załatwiam nawet kwestie biurowe, pisanie wniosków itp.

Tak samo w kwestii dożynek. Jest tak wspaniała ekipa kobiet, że nie zamieniłbym ich nawet za dopłatą:) Tu Panie mają pełne pole do popisu. Wolną rękę. Nigdy nie kwestionowałem ich inicjatyw. Wszystko to zasługa Kobiet z Kozłowa. Ostatnio zorganizowaliśmy wspólny wyjazd do Sanktuarium Maryjnego do Czerwińska nad Wisłą.

Marzenia sołtysa na przyszłość

Marzenie to przedszkole w pełnym wymiarze czasowym, oświetlenie drogi wojewódzkiej, wiaty przystankowe. Marzę też o herbie wsi Kozłowo. Inicjatyw może być dużo, wszystko to kwestia finansowa. Marzeniem też jest kąpielisko Wydry w Kozłowie. Czekamy w tym roku na profesjonały Plac Zabaw w Kozłowie. Będzie to inicjatywa Sołectwa Kozłowo w ramach Funduszu Sołeckiego przy współpracy z Gminą Kozłowo.

Czego życzyłby Pan sołtysom w dniu ich święta?

Z okazji Święta Sołtysów, wszystkim Sołtysom z powiatu nidzickiego, życzę wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz swojego środowiska, współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy oraz dużo optymizmu, aby zdrowie i radość towarzyszyły każdego dnia, bo wszyscy sołtysi to jedna rodzina.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages