Udana inauguracja rundy wiosennej w Kozłowie. Gmina wygrywa z LZS Mszanowo 2:1

2016-04-10 08:36:57(ost. akt: 2016-04-10 09:31:13)

W sobotę (9 kwietnia) w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej w A-klasie gr.4 Gmina Kozłowo pokonała na własnym stadionie LZS Mszanowo 2:1 (1:0)
Pomyślnie wypada inauguracja rundy wiosennej w A-klasie dla piłkarzy z Kozłowa. Gmina pokonała LZS Mszanowo 2:1

Skromnie bo skromnie ale zaliczyli zwycięstwo piłkarze Gminy Kozłowo. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania gdyż gospodarze znacznie wyżej powinni wygrać ten mecz. Gmina Kozłowo od pierwszego gwizdka sędziego przejęła inicjatywę na boisku. Już w 3 minucie po akcja prawą stroną boiska Michał Kwiatek posyła piłkę minimalnie obok długiego słupka bramki Mszanowa.

Zawodnikom utrudniał grę dość mocno wiejący wiatr, jednak warunki do gry były jednakowe dla obydwóch zespołów. Bartek Grzela dośrodkowuje w pole karne rywala lecz Przemek Szczepański oddaje zbyt lekkie uderzenie głową. Na lewej stronie wśród gospodarz często ofensywne akcje przeprowadzał Damian Kowalski. Po jednej z nich zbyt długo zwlekał z podaniem piłki do kapitana zespołu Łukasza Mańki który znajdował się na lepszej pozycji i kolejna stracona okazja na zdobycie prowadzenia.

Pierwszy gol w tym meczu pada w 19 minucie. Kamil Kowalik popisuje się ładnym uderzeniem z dystansu i bramkarz gości Grzegorz Dzwonkowski był bezradny. Po kolejnych 10 minutach kozłowianie zdobywają drugiego gola. Po faulu przed polem karnym gości sędzia wyraźnie sygnalizuje rzut wolny pośredni dla gospodarzy. Wykonawca tego fragmentu gry Bartek Grzela niestety nie zagrał do kolegi lecz oddał bezpośrednie uderzenie na bramkę rywala i arbiter spotkania słusznie tej bramki gospodarzom nie uznał.

Gospodarze jeszcze przed przerwą powinni sobie wypracować kilku bramkową przewagę lecz zabrakło skutecznego wykończenia. Ładną trójkową akcję przeprowadzają kozłowianie. Bartek Grzela podaje piłkę na prawą stronę do Roberta Sobotka ten wykłada futbolówkę na środek pola karnego do Łukasza Mańki lecz ten nieczysto trafia w piłkę i kolejna dogodna sytuacja na podwyższenie rezultatu zmarnowana.

Po zmianie stron ostry faul zawodnika Mszanowa Karola Taranowskiego na Bartku Grzeli i pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Lekko zdegustowani kibice seryjnie marnowanymi dobrymi okazjami strzeleckimi żywiołowo dopingują swój zespół ,,Kozłowo my chcemy gola''. Bartek Grzela próbuje zaskoczyć rywala uderzeniami z dystansu. Po jednym z nich golkiper gości z trudem wybija piłkę przed siebie.

W 62 minucie gospodarze zdobywają w końcu drugiego gola. Na strzał z rzutu wolnego z ponad 35 metrów zdecydował się Bartek Grzela po którym piłka tuż przy słupku wylądowała w bramce gości. W końcówce spotkania goście śmielej zaczęli napierać gospodarzy. W 80 minucie bohater drugiego gola Bartek Grzela niepotrzebnie łapie za koszulkę w polu karnym przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny dla gości który skutecznie na bramkę zamienił Sylwester Bukowski.

W ostatniej minucie o mały włos a goście doprowadziliby do remisu, lecz tym razem Kamil Kowalik wybił piłkę z linii bramkowej i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Gmina Kozłowo wygrała swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej z LZS Mszanowo skromnie bo 2:1, ale z przebiegu wydarzeń na boisku wynik powinien być znacznie wyższy dla gospodarzy.

Gmina Kozłowo: Adamkowski - Mańka - Fahl - Sobotka - Szczepański - Grzela (90' Czerwonka) - Kowalik - Kwiatek - Kowalski - Żmijewski (75' Dobies) - Piotrkowski

Sędzia: Robert Michalak (Szczytno)