Cenne zwycięstwo Gminy Kozłowo

2016-05-07 20:13:18(ost. akt: 2016-05-08 11:00:24)

W sobotę (7 maja) w meczu 16 kolejki piłkarskiej A-klasy gr. Gmina Kozłowo pokonała na własnym stadionie wicelidera tabeli Zamek Kurzętnik 3:0 (0:0)
Po nie najlepszych ostatnich występach A-klasowa Gmina Kozłowo podejmowała na własnym stadionie wicelidera tabeli KS Zamęk Kurzętnik.

Przed meczem gospodarze nie byli faworytem i wynik remisowały zapewne braliby w ciemno. Wokół remisu toczył się przez większą część te spotkanie..

Goście z Kurzętnika grający w I połowie z wiatrem przeważali na boisku. Częściej byli w posiadaniu piłki i częściej konstruowali groźniejsze akcje ofensywne. W 12 minucie Tomasz Stupski z 20 metrów zza linii narożnika pola karnego trafia w słupek bramki Gminy strzeżonej przez Dawida Adamkowskiego.

Sześć minut później kolejna groźna akcja gości i Rafał Wiśniewski z lewej strony próbuje lobować golkipera Gminy, lecz na szczęście kozłowian piłka tuż przy słupku opuszcza plac gry.

Gospodarze Gmina Kozłowo również próbowała swoich ofensywnych akcji ale często wszystko kończyło się na przedpolu rywala. W 25 minucie kapitan zespołu Łukasz Mańka sprytnie zagrał głową piłkę do Kamila Kowalika a ten po podciągnięciu z nią kilka metrów do przodu wycofał się i niestety po akcji.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Goście przeważali, grali z wiatrem, lecz dzielna postawa gospodarzy uchroniła ich zespół od jakiejkolwiek straty bramkowej.

Poi zmianie stron nastąpiła też zmiana zespołu dyktującego warunki gry. Gospodarze grając tym razem z wiatrem przeważali w tej części gry, lecz gole jak nie padały tak nie padły. Zabójcze dla rywala z Kurzętnika okazały się ostatnie 20 minut spotkania. Ambitnie grający gospodarze raz po raz nękali defensywę gości która w końcu musiała skapitulować.

W 73 minucie strzał napastnika gospodarzy broni bramkarza Kurzętnika Mariusz Wiśniewski a czyhający na dobitkę Sebastian Szczepański zostaje podcięty w polu karnym przez obrońcę Kurzętnika i decyzja arbitra mogła być tylko jedna. Rzut karny pewnie wyegzekwował kapitan zespołu Łukasz Mańka i gospodarze Gmina Kozłowo objęła prowadzenie.

Gospodarze nie poprzestali na tej jednej bramce i do końca ambitnie grali starając się podwyższyć rezultat spotkania. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego ładne podanie na środek przedpola otrzymał Andrzej Piotrkowski. który wymanewrował obrońcę i zdobył drugiego gola dla swego zespołu.

W końcówce spotkania grający trener kozłowian Robert Sobotka strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów ustalił końcowy wynik na 3:0 dla gospodarzy. Piłka po drodze otarła się o mur gości czym niewątpliwie zmyliła czujność bramkarza z Kurzętnika.

Gmina Kozłowo w meczu 16 kolejki piłkarskiej A-klasy pokonała wicelidera tabeli, mającego aspiracje na awans do Ligi Okręgowej Zamek Kurzętnik 3:0. Mecz przez większość czasu toczył się na pograniczu remisu, lecz piorunująca i skuteczna końcówka gospodarzy dała im jakże cenne 3 punkty w tym meczu w którym nie była faworytem.