Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

By lepiej poznać mazurską historię i przyrodę...

2016-05-09 19:18:54 (ost. akt: 2016-05-09 09:24:18)

Autor zdjęcia: Piotr Sowiński

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego (klasy 0-III i IV-VI) 6 maja odwiedzili Garncarską Wioskę w Kamionce koło Nidzicy. Dzięki tej wizycie mogli skorzystać z całego szeregu atrakcji, które czekały na nich na miejscu, a przede wszystkim dowiedzieć się nowych rzeczy na temat mazurskiej historii i przyrody.

Pierwszą atrakcją, która czekała na dzieci były warsztaty garncarskie. Wszyscy bardzo chętnie skorzystali z możliwości własnoręcznego ulepienia glinianego naczynia. Powstało wiele bardzo pięknych i oryginalnych kubków, miseczek czy dzbanków.

Następnie cała grupa udała się na projekcję filmu przyrodniczego, który dotyczył życia dzikich zwierząt. Kolejną atrakcją było zwiedzanie „Rajskiego Ogrodu”. Tutaj najmłodsi poznawali różne gatunki roślin, szukali bursztynów, rozpoznawali zwierzęta zamieszkujące mazurskie łąki i lasy, a także mieli możliwość przejść się boso po ścieżce ułożonej z kamieni, szyszek czy kory. Szczególnie ta ostatnia atrakcja wywołała wielkie poruszenie i pozwoliła poczuć się, jak Wojciech Cejrowski.

Dalsza część dnia wypełniona była historią. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała kuźnia i na czym polegała praca kowala, a także zobaczyli wnętrze mazurskiej stodoły i ekspozycję sprzętów tradycyjnego mazurskiego gospodarstwa.

Następnie w galerii „Skarby Ziemi” zaprezentowano im różne skały, skamieniałości i minerały. Po tylu atrakcjach przyszła chwila wytchnienia i czas na posiłek.

Wycieczka do Wioski Garncarskiej była bardzo interesująca i wśród najmłodszych słychać było głosy, że jeszcze tutaj wrócą.

Piotr Sowiński

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages