Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Rejs statkiem Pętlą Żuławską uczniów Zespołu Szkół w Szkotowie

2016-05-23 18:49:12 (ost. akt: 2016-05-23 08:55:19)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoy

W dniach 16-18 maja br. grupa szesnastu uczniów z Zespołu Szkół w Szkotowie wzięła udział w rejsie jednej z tras Pętli Żuławskiej. Cała wyprawa gwarantowała mnóstwo wrażeń i atrakcji. Młodzież miała możliwość doświadczyć trudu bycia marynarzem i poczuć smak morskiej przygody.

W pierwszym dniu po dotarciu na miejsce rozpoczęcia rejsu, zjedzeniu kolacji w Yacht Clubie, zakwaterowaniu na statku „Babcia Emka”, uczniowie mieli możliwość poznać każdy zakątek statku i nocą poczuć usypiające kołysanie i dźwięk fal uderzających o kadłub statku.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zjedzenia na pokładzie statku śniadania zaserwowanego przez kucharza okrętowego.

Nadszedł czas wypłynięcia jednostki pływającej Martwą Wisłą w kierunku portu w Kątach Rybackich. W trakcie rejsu uczniowie zobaczyli most pontonowy w Sobieszewie, śluzę w Przegalinie oraz śluzę Gdańską Głowę.

Następnie kurs statku prowadził przez rzekę Szkarpawę, na której znajdowały się dwa mosty zwodzone w Drewnicy i w Rybinie. Kolejnym punktem było dotarcie do Zalewu Wiślanego i dopłynięcie do portu w Kątach Rybackich.

Cały dzień żeglugi spowodował, że kolacja na statku smakowała wyśmienicie. Wieczorem każdy miał możliwość zwiedzić miejscowość i podziwiać inne jednostki pływające.

W ostatnim dniu na uczniów czekały atrakcje związane z żeglowaniem na jachtach jedno i dwumasztowych po Zalewie Wiślanym.

Każdy mógł sprawdzić się w roli sternika i poznać podstawowe pojęcia dotyczące budowy jachtów. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzenie pobliskiego Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Po wykwaterowaniu i zjedzeniu ostatniego posiłku na statku grupa pożegnała kapitana statku i obsługę. Ostatnią atrakcją dnia było zwiedzenie latarni w Krynicy Morskiej.

Trzydniowa wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń i namiastkę życia okrętowego. Z pewnością takie wyprawy zostaną zapamiętane przez uczniów na bardzo długo.

Rejs organizowany był w ramach stypendium szkolnego. Nad bezpieczeństwem dzieci troszczyli się opiekunowie wycieczki: Maria Chmielewska i Igor Nadolski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages