Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dni Rodziny w Zaborowie

2016-05-30 15:42:09 (ost. akt: 2016-05-30 09:44:40)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

W Szkole Podstawowej w Zaborowie obchodzono XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „RODZINA – TU WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA”.

Na uroczystość, poprzedzoną mszą świętą, przybyli rodzice i najbliżsi uczniów oraz zaproszeni goście, wśród których był Jacek Jankowski wójt Gminy Kozłowo, Piotr Jaskólski - Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Terenowej w Urzędzie Gminy Kozłowo oraz Elżbieta Świgoń – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, Danuta Szymańska - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kozłowie.

Przygotowany na tę okazję program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza część była krótkim nawiązaniem do przypadającej w tym roku, szóstej już, rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Wiersze o patronie oraz piosenkę o symbolach narodowych zaprezentowali uczniowie klasy IV.

W tej części uroczystości ogłoszono również wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Orzeł Biały” zorganizowanego dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Kozłowo przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie.

W kategorii klas I – III odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Znaczek pocztowy z wizerunkiem Orła Białego”. W kategorii klas IV – VI przeprowadzono konkurs literacko-plastyczny – komiks na podstawie ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”.

Ponadto przedstawiono wyniki szkolnego konkursu plastycznego ,,Drzewo genealogiczne mojej rodziny". Zwycięzcom nagrody wręczyli: Jacek Jankowski Wójt Gminy Kozłowo oraz Dyrektor Szkoły Ewa Ostrowska.

Na drugą część uroczystości złożyły się zaprezentowane przez uczniów wzruszające wiersze i piosenki o rodzinie, układy taneczne oraz występ kabaretowy.

Z myślą o najmłodszych, specjalny pokaz sprzętu i umiejętności przygotowała Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kozłowa, która została zaproszona na obchody Święta Rodziny w Zaborowie.

Słoneczna pogoda pozwoliła na wspólne grillowanie i wspaniałą zabawę podczas rodzinnych rozgrywek sportowych.

Dobrą organizację obchodów Dni Rodziny zapewniło duże zaangażowanie Rady Rodziców oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Hanna Zielińska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages