GKS Kozłowo udanie kończy sezon

2016-06-11 21:58:23(ost. akt: 2016-06-12 13:37:54)

W sobotę (11 czerwca) w meczu 21 kolejki piłkarskiej A-klasy gr. GKS Kozłowo pokonał na własnym stadionie Orła Ulnowo 3:0 (1:0)
Okazale zakończyli sezon piłkarski na własnym stadionie piłkarze A-klasowego GKS Kozłowo pokonując Orła Ulnowo 3:0

W zespole gospodarzy nie ujrzeliśmy dzisiaj w bramce Dawida Adamkowskiego którego zastąpił Łukasz Dobies.

Silne porywy wiatru nie były sprzymierzeńcem w grze obydwóch drużyn. Gospodarze GKS Kozłowo długo nie mogli wykorzystać swojej przewagi grając z wiatrem. W 5 minucie wyborną okazję zmarnował kapitan zespołu Łukasz Mańka otrzymując podanie z głębi pola. Silnie uderzona na lewej stronie piłka przez tego zawodnika poszybowała wysoko nad bramką Orła strzeżonej przez Tomasza Kresimona.

Akcje GKS-u z minuty na minutę nabierały właściwego rytmu. W 24 minucie ponownie w roli głównej Łukasz Mańka i jego ładne uderzenie broni golkiper gości. Drobnej kontuzji przy tej akcji nabawił się obrońca Orła Mariusz Wenderski.

Cztery minuty później gospodarze wychodzą na prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gości w polu karnym arbiter spotkania przyznał gospodarzom rzut karny który pewnie wykorzystał kapitan kozłowian Łukasz Mańka. Po tym golu piłkarze GKS zademonstrowali kibicom piłkarską kołyską a to na część narodzin córeczki Andrzeja Piotrkowskiego.

Dwie minuty później Łukasz mógł podwyższyć wynik lecz nie wykorzystał na lewej stronie ładnego podania od Roberta Sobotka a piłka po lobie bramkarza wylądowała tuż za poprzeczką. Ładną indywidualna akcję na prawym skrzydle Bartka Grzeli obrońca gości wybił na rzut rożny.

Do przerwy GKS Kozłowo prowadził zasłużenie z Orłem Ulnowo 1:0. Po zmianie stron goście z Ulnowa szybko mogli doprowadzić do remisu lecz w dogodnej sytuacji Piotr Misiak wysoko nad poprzeczkę posłał piłkę.

55 minuta spotkania i drugi gol dla GKS-u. Grający trener zespołu Robert Sobotka wyszedł z piłką z własnego przedpola podał na prawą stronę do Adriana Kostewicza, a ten na środek przedpola do Andrzeja Piotrkowskiego który płaskim uderzeniem na długi słupek ponownie pokonał bramkarza gości.

Dobra gra gospodarzy nagrodzona została w 62 minucie. Ponownie Łukasz Mańka i jego zdecydowane wejście w pole karne dało GKS-owi trzeciego gola.

GKS mógł podwyższyć wynik lecz uderzenie Bartka Grzeli wylądowało tuż nad poprzeczką. Łukasz Mańka ładnie uderzył na bramkę gości a Adrian Kostewicz minimalnie spóźnił się z dobitką. W ostatnich sekundach goście z Ulnowa mogli zdobyć gola honorowego. Uderzenie głową Karola Chodowca przelobowało bramkarza GKS Łukasza Dobiesa i piłka nieuchronnie zmierzała do siatki gospodarzy lecz w ostatniej chwili z linii bramkowej również głową wybił piłkę Robert Sobotka.

GKS Kozłowo zasłużenie wygrał z Orłem Ulnowo 3:0. Był zespołem lepszym, częściej posiadał piłkę i stwarzał groźne sytuacje pod bramka rywala. Meczem tym piłkarze GKS Kozłowo zakończyli sezon na własnym stadionie a do rozegrania pozostanie im za tydzień mecz na wyjeździe z Osą Ząbrowo.

GKS Kozłowo - Orzeł Ulnowo 3:0 (1:0)
1:0 Łukasz Mańka (28'-k), 2:0 Andrzej Piotrkowski (55'), 3:0 Łukasz Mańka (62')

GKS Kozłowo: Dobies - Mańka - Fahl - Sobotka - Grzela - Kowalik - Kowalski - Piotrkowski - Jankowski - Kostewicz - Szczepański oraz Michciński, Świtkowski

Sędzia: Tomasz Sadłowski (Działdowo)