Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Przedszkolaki z Kozłowa uczą się jak udzielać pierwszej pomocy

2016-06-20 12:59:03 (ost. akt: 2016-06-20 14:41:55)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie wzięły udział w spotkaniu, na którym zobaczyły jak należy udzielać pierwszej pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych, a przede wszystkim bezpiecznych postaw, a także zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Przedszkolaki poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Duże zaciekawienie wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem starszych koleżanek mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. To spotkanie było doskonałą lekcją, która może przynieść nieoceniony efekt- uratowanie ludzkiego życia.

Paulina Pietrowicz-Koch
Monika Rochon

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages