GKS Kozłowo pożegnał się z Pucharem

2016-08-31 21:01:56(ost. akt: 2016-08-31 21:45:04)

W środę (31 sierpnia) w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS Kozłowo uległ na własnym stadionie Jeziorakowi Iława 0:5 (0:2)
W rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej los zetknął ze sobą GKS Kozłowo i Jezioraka Iława. Zespół gości to beniaminek A-klasy gr. 4 w której grają piłkarze z Kozłowa. A jak gra zespół z Iławy kibice mieli okazję zobaczyć tę drużynę w pucharowym spotkaniu w Kozłowie

Początek meczu był w miarę wyrównanym widowiskiem, gra toczyła się głównie środkiem boiska chociaż groźniejsze akcje przeprowadzali goście. W 2 min. Grzegorz Kochalski tuż zza linii pola karnego oddał ładne uderzenie na bramkę kozłowian, lecz równie efektownie wybronił je golkiper GKS-u Konrad Krzyżewski.

Gospodarze również próbowali swoich szans w akcjach ofensywnych, lecz na drodze stawała im twardo grająca defensywa Jezioraka. Pierwszy gol w tym spotkaniu pada w 24 min. Z lewej strony całkiem niegroźnie posyła piłką w pole karne Daniel Madej a tam ze stoickim spokojem Piotr Ciurkowski zdobywa prowadzenie dla Jezioraka. Minutę później jest już drugi gol dla gości a wynik podwyższył Aleksander Krajewski.

Jeziorak wyraźnie rozkręcał się z minuty na minutę i co raz częściej gościł na przedpolu gospodarzy. Groźnie z lewego narożnika pola karnego uderzał Dawid Kowalski. Piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. Naciskany GKS ma problem z przekroczeniem własnej połowy, akcje co rusz sunęły pod bramkę kozłowian.

W końcowych minutach I połowy wyborne akcje gości na podwyższenie rezultatu nie przyniosły im zamierzonego skutku. Najpierw Daniel Madej ładnie wszedł w środek obrony gospodarzy i tylko czujność Konrada Krzyżewskiego zapobiegła utracie gola gospodarzom a później strzał w okienko Dawida Kowalskiego również golkiper GKS-u efektowną paradą wybronił.

Do przerwy Jeziorak prowadził wyraźnie z GKS-em 2:0. Z gry był zespołem lepszym, bardziej wybieganym i skuteczniej grającym. Po zmianie stron również efektownie tę część spotkania rozpoczęli goście. Już minutę po wznowieniu gry zdobyli trzeciego gola a autorem był Grzegorz Ostanek który popisał się ładnym uderzeniem głową.

W 58 minucie jest już 0:4. W pole karne gospodarzy wszedł Daniel Madej i mimo asysty obrońców kozłowian umieścił po raz czwarty piłkę w siatce gospodarzy. Dopiero po stracie czwartego gola GKS śmielej ruszył do przodu. Częściej gospodarze zapędzali się na przedpole gości. Obrona gości była w tym meczu bezbłędna i niestety gospodarzom nie za wiele z akcji ofensywnych wychodziło.

Wynik na 5:0 dla Jezioraka ustalił w 72 min. najskuteczniejszy w dzisiejszym spotkaniu zawodnik gości Daniel Madej.

Jeziorak Iława wygrał mecz rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z GKS Kozłowo 5:0, był zespołem zdecydowanie lepszym od GKS-u Kozłowo, częściej był przy piłce, skuteczniej grający i zasłużenie awansował do kolejnej rundy tych rozgrywek.

GKS Kozłowo: Krzyżewski - T.Lesiński - Wiśniewski - Kwiatek - Żmijewski - Dobies - M.Lesiński - Szymański - Świtkowski - Michciński - Doroziński oraz Grzela, Kowalik,Rzymowski

Sędzia: Paweł Wółkowski (Działdowo)