Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

„IV Letnia Olimpiada” w Sławce Wielkiej

2016-09-19 10:00:00 (ost. akt: 2016-09-19 10:22:22)

Autor zdjęcia: Świetlica w Sławce Wielkiej

W Sławce Wielkiej odbył się Dzień Sportu pod hasłem „IV Letnia Olimpiada” zorganizowany przez sołectwo, radnego oraz świetlicę.

Wszystko rozpoczęło się uroczystym otwarciem nowo wybudowanego, z funduszu sołeckiego, boiska sportowego. Otwarcia dokonał sołtys Marcin Lesiński wraz z radnym Wojciechem Pacuszka, wykonawcą boiska panem Krzysztofem Majewskim, wójtem Jackiem Jankowskim oraz panem Piotrem Jaskulskim.

Po otwarciu przyszedł czas na rywalizacje sprawnościowe najmłodszych. Zadaniem dzieci było przejść przez stanowiska sportowe do których należało miedzy innymi: slalom z piłką i strzał do bramki, traf piłką do dziury, rzut woreczkiem do celu, slalom z kijem do hokeja i strzał do bramki, malowanie twarzy, rzut do celu ringiem, skoki na dużej piłce, przejście przez tunel, slalom z piłeczką na łyżeczce, rzut do kosza, przejście po wężu, slalom z woreczkiem na głowie.

Dzieci bardzo chętnie i z dużą sprawnością zaliczały wszystkie konkurencje. I za swój zapał nagrodzone zostały złotym medalem.

Młodzież tym razem podzielona została na trzy grupy i rywalizowała ze sobą rozwiązując test z wiedzy ogólnej. Najlepszą okazała się grupa dziewcząt pokonując pozostałe dwie złożone z chłopaków. Można rzec dziewczyny górą. W tej kategorii wiekowej rywalizacja była poważna, więc i medale były złote : Nikola Dobies, Sara Tuchewicz oraz Iga Pacuszka, srebrne: Tobiasz Borkowski, Łukasz Zalewski oraz brązowe: Marcin Rochowicz, Michał Dobies.

Następnym punktem były pierwsze zawody w siłowaniu na ręce mężczyzn i kobiet. Wśród pań jak i panów rywalizacja była bardzo zacięta. I tak panie: złoto Beata Galska, srebro Marzena Kuczyńska, brąz Joanna Pacuszka. Panowie złoto Wojciech Pacuszka, srebro Bogdan Dobies, brąz Zbigniew Rochowicz.

W kolejny dzień również na nowo wybudowanym boisku tradycyjnie rozegrany został mecz, tym razem w siatkówkę, o puchar wójta gminy Kozłowo kawalerzy na żonatych. Mecz był bardzo wyrównany a zwycięzcami zostali jednak kawalerzy, którzy zdobyli trofeum. Wszyscy zawodnicy również otrzymali złote medale.

W trakcie trwania zawodów serwowane były wspaniałe wypieki, kiełbaska z grilla, przygotowane były napoje, kawa, herbata.

Wielkie podziękowania dla tych osób, które przyczyniły się do tego, że zabawa była tak wspaniała i smaczna.
Zapraszamy za rok.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Zebra

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages