Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Europejski Tydzień Sportu w Szkotowie

2016-09-19 13:00:00 (ost. akt: 2016-09-19 10:23:07)

Autor zdjęcia: ZS SZkotowo

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną. Placówki pragnące wziąć udział w tym przedsięwzięciu zobowiązane są do zorganizowania co najmniej jednego wydarzenia o charakterze sportowym.

Zespół Szkół w Szkotowie przygotował trzydniowe zmagania sportowe. Akcja promocyjna skierowana była do całej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Wszystko rozpoczęło się w czwartek 15 września Rajdem Nordic Walking wzdłuż linii brzegowej Jeziora Szkotowskiego. Uczestnicy marszu pokonali ośmiokilometrowy odcinek. W grupie znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, najmłodsi reprezentanci to ośmiolatkowie.

Już następnego dnia chętni uczniowie wzięli udział w Rajdzie Rowerowym do Pół Bitwy Grunwaldzkiej. Trasa liczyła czterdzieści kilometrów. Wycieczka miała charakter nie tylko sportowy, ale również krajoznawczy i historyczny. Pogoda sprzyjała, wszyscy wrócili w dobrych humorach. Rajd zakończył się późno, około godziny 19:00.

Ostatni dzień sportowych zmagań pod hasłem „Aktywne Pożegnanie Lata” rozpoczął się w sobotni poranek i skupił przed szkołą dużą liczbę młodych sportowców. Pierwszą konkurencją dnia był bieg na dystansie 1700 metrów w trzech kategoriach: dziewcząt i chłopców klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjum i starszych.

Kolejne zmagania były skierowane do wszystkich dzieci, także najmłodszych. Za wykonanie 10 spośród 14 konkurencji uczeń otrzymywał nagrodę. Próby sprawnościowe miały różny stopień trudności. Obejmowały cały wachlarz ćwiczeń ogólnorozwojowych, począwszy od skoków, rzutów do celu, kozłowania, ćwiczeń siłowych, a skończywszy na biegach z przyborem i zadaniach wymagających precyzji. W trakcie wspólnej zabawy uczniowie mieli możliwość korzystania z piłkarzyków, stołu tenisowego, stoiska gier planszowych. Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczenie ziemniaków.

Wysiłek i sportowe zmagania zostały nagrodzone. Medale oraz nagrody rzeczowe wręczył w obecności dyrektora szkoły Jacek Jankowski wójt gminy Kozłowo.Największe uznanie należy się tym uczniom, którzy mieli zapał i siłę by wziąć udział w tym trzydniowym sportowym maratonie. Dziękujemy.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages