Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Sukces czytelniczy Zespołu Szkół w Szkotowie

2016-09-30 09:37:10 (ost. akt: 2016-09-30 10:01:45)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ubiegłym roku szkolnym 2015/2016 społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Szkotowie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego brała udział w konkursie pt. "Warto czytać", organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Celem konkursu było promowanie nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami zrealizują projekt edukacyjny przyczyniający się do wzrostu czytelnictwa.

29 września w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się konferencja podsumowująca projekt.

Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego zajęło II miejsce w tym konkursie, a nauczyciele kierujący projektem, w składzie: Izabela Miller, Jolanta Nowak - i piszący te słowa - Piotr Sowiński, zostali nagrodzeni.

Przez cały rok w szkole odbył się szereg działań promujących czytelnictwo, m.in. akcja uwalniania książek, stworzono dwa kąciki czytelnicze, gimnazjaliści czytali najmłodszym przygody Mikołajka, tworzyli albumy ulubionych pisarzy, pisali własne opowiadanie inspirowane twórczością Rene Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempre, a nauczyciele recenzowali przeczytane przez siebie książki.

Różne, nawet niekonwencjonalne działania, jak na przykład wcielenie się w ulubioną baśnią postać w czasie obchodów Dni Rodziny, pokazały, że czytelnictwo można promować efektownie i efektywnie.

Piotr Sowiński


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages