Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Gminny Dzień Edukacji w Kozłowie

2016-10-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-15 19:48:13)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

Z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 X 1773 r. uchwałą sejmową została powołana Komisja Edukacji Narodowej, która przeprowadziła dogłębne zmiany w oświacie. Jej działalność stała się podwaliną pod budowę nowoczesnego szkolnictwa.

Współcześnie, na pamiątkę powołania pierwszego ministerstwa oświaty publicznej, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto państwowe popularnie zwane Dniem Nauczyciela.

13 października 2016 roku w Domu Kultury w Kozłowie odbyła się uroczystość
z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie.

Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandarów przez poczty sztandarowe szkół z: Zaborowa, Kozłowa, Szkotowa i Rogoża i wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego.

Wszystkie osoby, które przybyły na uroczystość, powitała Ewa Ostrowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Następnie Jacek Jankowski wójt gminy Kozłowo złożył życzenia wszystkim nauczycielom, emerytowanym pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi. Wójt podziękował za ogrom pracy wkładany w kształcenie młodych pokoleń.

Podczas części oficjalnej wyróżnionym nauczycielom zostały wręczone nagrody
za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

W tym szczególnym dniu serdeczne życzenia złożyli pedagogom również: Alicja Eidtner, przewodnicząca rady gminy w Kozłowie, Elżbieta Świgoń, kierownik Gminnego Centrum Opieki Społecznej w Kozłowie, Małgorzata Krzyżewska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie, Szymon Bartosiak prezes PCK w Nidzicy oraz dziekan Dekanatu Kozłowo ksiądz kanonik Józef Stroński.

Swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy wyrazili również uczniowie.

W części artystycznej została zaprezentowana krótka scenka, nawiązująca do XVIII w. i powołania KEN oraz przedstawienie, ukazujące „dylematy” współczesnych nauczycieli.

Uczniowie podziękowali pedagogom piosenką Anny Jantar „Za każdy uśmiech twój” oraz energetyzującym twistem w wykonaniu najmłodszych dzieci.

Część artystyczną uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Hanny Zielińskiej, Anny Kozłowskiej, Magdaleny Łączkowskiej, Ireny Kaczorowskiej.

Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez pracowników i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborowie.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Kozłowie dopełnił występ kabaretu „Kaczki
z Nowej Paczki”, który przyjechał na zaproszenie urzędu gminy w Kozłowie.
Anna Kozłowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages