Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

W bibliotece naprawdę dużo się dzieje

2016-10-20 09:46:33 (ost. akt: 2016-10-20 10:06:16)

Autor zdjęcia: Joanna Mergalska

Projekt „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” realizowany był w kozłowskiej bibliotece od maja do października 2016 roku.

Na początku wysłano zapytanie dotyczące oferty cenowej książek do hurtowni/księgarni. Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonała komisja składająca się z: wicedyrektora szkoły, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciela Rady Rodziców oraz nauczyciela bibliotekarza. Do biblioteki zakupiono książki na kwotę 15 tysięcy zł.

Planowane zakupy konsultowano z uczniami, rodzicami i nauczycielami. W zakupach uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych. Organizacja pracy biblioteki dostosowana jest do potrzeb uczniów. Uczniowie mają możliwość wypożyczania książek na wakacje i ferie.

Zrealizowano trzy projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej:

- kl. I- III SP „Ogród moich marzeń”
- kl. IV – VI „Maria Zientara – Malewska patronka naszej szkoły”
- kl. I – III Gim. „Dzieci dzieciom. Postacie bajkowe”

Kontynuowano współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Kozłowie, Miejsko- Gminną Biblioteką w Nidzicy w zakresie planowanych zakupów oraz wymiany informacji o imprezach promujących czytelnictwo.

Rodzicom na spotkaniach w maju i wrześniu przekazano listy promujące czytelnictwo i zachęcające do zapisania dzieci do biblioteki ( maj- „Zapisz dziecko do biblioteki nigdy nie jest za późno”, wrzesień – „Książka w życiu pomaga”).

Rodzice brali udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Wdrożono plan działań podnoszących stan czytelnictwa w ZSP „Z książką przez życie”. W klasach I- III SP odbyła się akcja pod hasłem „Poczytaj mi mamo”. Była to akcja z udziałem rodziców, dziadków.

W maju zorganizowano spotkanie autorskie z profesorem Waldemarem Smaszczem eseistą, historykiem literatury. Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Również w maju zorganizowano uroczyste pasowanie na czytelników uczniów kl. IA i IB przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Kozłowie.

W czerwcu odbyło się podsumowanie konkursu „Najlepszy czytelnik 2015 roku”. W październiku zorganizowano konkurs „Bajkowe selfie” dla wszystkich grup wiekowych. W klasach I- III SP oraz we wszystkich grupach przedszkolnych prowadzona jest akcja „Mamo, tato poczytaj mnie i pluszakowi”.

Od września na zajęciach z wychowawcą czytane są książki zakupione z dotacji. We wszystkich grupach przedszkolnych raz w miesiącu odbywa się akcja czytania książek przez bibliotekarza. W październiku odbędzie się „Święto Biblioteki Szkolnej”.

Wszystkie działania zaplanowane w związku z realizacją projektu będą kontynuowane, ponieważ przynoszą pozytywne rezultaty. W związku z tym, że do biblioteki zakupiono wiele nowości czytelniczych w znacznym stopniu wzrosła liczba osób wypożyczających i odwiedzających bibliotekę.

Małgorzata Sowińska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik. #2096026 | 79.187.*.* 24 paź 2016 13:13

    to jest fajne!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages