Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Biblioteka szkolna – bramą do życia!

2016-10-27 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-26 13:04:07)

Autor zdjęcia: Szkoła

Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Głównym celem jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w życiu szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom: w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań, rozwijaniu wyobraźni oraz przede wszystkim w wychowaniu młodej i oczytanej młodzieży.

W bibliotece szkolnej w Kozłowie z tej okazji odbyło się wiele działań np. dla przedszkolaków i uczniów klas I- III SP akcja pod hasłem „ Mamo, tato poczytaj mnie i pluszakowi„ Zorganizowano konkurs ortograficzny „ Mistrz ortografii” dla uczniów klas IV- VI oraz konkurs „ Bajkowe selfi”.

Czytanie książek odbywa się na zajęciach z wychowawcą, nauczyciel bibliotekarz odwiedza dzieci w przedszkolu , czyta im bajki i wiersze. Główne uroczystości odbyły się 24 października.

Tego dnia biblioteka szkolna udekorowana była balonami i serpentynami. Odbyły się zajęcia plastyczne „ Zakładka do książki”, czytanie bajek i wierszy, gra terenowa „ Szukamy postaci bajkowych”.

Największą radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy – postacie z bajki. Na dzieci w bibliotece czekał Kubuś Puchatek i słodka niespodzianka. Z okazji święta biblioteki dzieci podarowały laurki i piękne życzenia. W tym dniu bibliotekę odwiedziło około 150 uczniów.
Małgorzata Sowińska
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zspkozłowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages