Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wierzbowo nie jest zapomniane

2016-12-19 07:00:00 (ost. akt: 2016-12-17 21:26:47)
Mieszkańcy będą mieli plac zabaw

Mieszkańcy będą mieli plac zabaw

Autor zdjęcia: Paulina Kołodziejska

— Pochodzę z Wierzbowa, malutkiej wsi w gminie Kozłowo. Nasz problem polega na tym, że nic się tu nie dzieje. Pisaliśmy petycję do wójta o podłączenie wody. Nie mamy też kanalizacji. Nasze dzieci się nie znają, dlatego, że nie mają gdzie się spotkać. Sąsiad prosił też o zrobienie drogi, bo w zimę ciężko ma pogotowie dojechać do jego mamy, która jest bardzo schorowana — czytamy w liście od czytelnika.

Okazuje się, że na kanalizację mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.

— Wierzbowo liczy niewielu mieszkańców, a jego zabudowa jest bardzo rozproszona. Leży z dala od głównego wodociągi i na razie nie ma technicznej możliwości na podłączenie się do głównej nitki. Koszty podłączenia byłyby zbyt wysokie — wyjaśnia wójt gminy Kozłowo, Jacek Jankowski.

Dodaje, że rozwiązanie pozostałych spraw jest dużo prostsze. — Prowadzimy rozmowy z osobą zainteresowaną kupnem działki we wsi. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczymy na budowę placu zabaw w Wierzbowie — wyjaśnia. Poza tym dzieci nie są pozostawione same sobie. Gmina zapewnia transport na zajęcia sportowe, które odbywają się w gminnym centrum kultury.

— Jeśli chodzi odśnieżanie drogi, to w pierwszej kolejności gmina odśnieża te najczęściej uczęszczane. Pozostałe, zwłaszcza te prowadzące do zabudowy kolonijnej odśnieżane są na zgłoszenie — wyjaśnia wójt. Gmina utrzymuje około 100 km dróg.

— Po dużych opadach śniegu nie jesteśmy w stanie odśnieżyć wszystkich naraz. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie dróg wymagających odśnieżenia do urzędu gminy — zaznacza.


ko

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JFK #2138687 | 82.160.*.* 19 gru 2016 10:27

    Pupil naczelnej Jankowski

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages