Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Jak zostać archeologiem, a jak pisarzem? Warsztaty edukacyjne.

2016-11-08 18:00:00 (ost. akt: 2016-11-08 10:32:39)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Warmii i Mazur oraz w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie. Dzieci przeżyły niezwykłą, pełną emocji przygodę z archeologią podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez panią Małgorzatę Wałkuską.

Każdy uczeń mógł zobaczyć mini wykopalisko. Dzieci szukały skarbów przeszłości w specjalnie przygotowanych stanowiskach archeologicznych podzielonych siatką pomiarową.

Uczniom udało się odnaleźć i wydobyć z piasku: grot, naszyjnik, zapinkę, kolczyk, pięściak, kawałki naczyń glinianych.

Dużą atrakcją okazało się również pozowanie do zdjęć z mieczem i w kapalinie oraz zwiedzanie Muzeum Warmii i Mazur. Z olsztyńskiego zamku uczniowie pod opieką nauczycielek: pani Moniki Kwestarz, pani Anny Kozłowskiej oraz pani Ewy Rzepczyńskiej udali się do Warmińsko Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty prowadzone w ramach projektu „Sienkiewicz”.

Podczas zajęć edukacyjnych „Współczesna opowieść o Henryku Sienkiewiczu" uczestnicy wysłuchali fragmentów książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, obejrzeli prezentację wykonaną w technice 3D.

Następnie pod kierunkiem prowadzących: pani Sylwii Sawickiej i pani Anety Świder – Pióro uczniowie wypełnili kalendarium życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, wykorzystując informacje znalezione w różnych źródłach. Z nowymi wiadomościami uzyskanymi dzięki nauce przez zabawę, doświadczanie i przeżywanie uczniowie wrócili do domów.

Tekst: Anna KozłowskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages