Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Szóstoklasiści z Zaborowa w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie

2016-11-11 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-10 14:29:15)

Autor zdjęcia: SPZaborowo

Zwiedzamy, bawimy i uczymy się! 3 listopada uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie pojechali na wycieczkę do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Uczniowie zostali zapoznani z wystawą archeologiczną, która prezentuje zabytki związane z działalnością człowieka na tym terenie od późnej epoki kamienia poprzez kolejne okresy dziejowe do późnego średniowiecza.

Z dużą ciekawością młodzież oglądała kamienne i rogowe narzędzia pracy, wyposażenia grobowe, przedmioty codziennego użytku oraz kamienne bóstwo pogańskie z VII-VIII w.

W ekspozycji historycznej uczniowie mogli zapoznać się z historią od XVI wieku do zakończenia II wojny światowej. Z uwagą słuchali opowieści historycznych snutych przez panią przewodnik oraz oglądali pamiątki po poległych (listy, odznaczenia, zdjęcia, broń itp.). W zachwyt wprowadziła wystawa obrazów Wojciecha Piechowskiego i malarzy tworzących w XIX oraz stylowych mebli i przedmiotów z tej epoki.

Dzięki ekspozycji przyrodniczej uczniowie mogli zapoznać się z bogactwem fauny, ze zwierzętami współcześnie żyjącymi a także wymarłymi. Dużo emocji wzbudziła czaszka wymarłego już tura, kończyna słonia włochatego sprzed 100 000 lat czy czaszka nosorożca włochatego. Duże wrażenie zrobiła na uczniach kolekcja skał, skamielin i bursztynów oraz mini meteorytów znalezionych na terenie Mazowsza.

Na koniec szóstoklasiści zwiedzili wystawę czasową „Sport w Mławie . Historia i współczesność”.

Następnie po lekcji teoretycznej wychowania fizycznego przyszedł czas na ruch. Uczniowie przemieścili się do klubu „Planeta”, gdzie po krótkim instruktażu dotyczącym zasad bezpieczeństwa, mogli doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle. Po intensywnej nauce w nietypowych warunkach wrócili do domu.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni Małgorzata Chmielewska, a w opiece nad uczniami wsparła ją Magdalena Łączkowska.

Po raz kolejny uczniowie z Zaborowa, kierowani chęcią poznania ciekawych miejsc najbliższej okolicy, przeżyli nietypowe lekcje historii, przyrody, plastyki i wychowania fizycznego.

Tekst: p. Małgorzata ChmielewskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPZaborowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages