Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Szkotowie

2016-11-14 15:00:00 (ost. akt: 2016-11-14 10:39:59)

Autor zdjęcia: Jolanta Jarocka

Z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół w Szkotowie odbyło się spotkanie z pieśnią patriotyczną, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum.

Organizator uroczystości - Jolanta Jarocka wraz z uczennicami klasy I gimnazjum zaprosiła społeczność szkolną do wspólnego śpiewania polskich piosenek i pieśni patriotycznych, aby w ten sposób oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie, byśmy mogli żyć w wolnym kraju i cieszyć się z niepodległej Polski.

W programie zabrzmiały takie pieśni i piosenki patriotyczne jak: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”, „Hej, hej ułani”.

Każdą piosenkę poprzedzał komentarz, dotyczący jej powstania i autorów, który jednocześnie był krótkim opisem dziejów Polski.

Teksty wyświetlano na ekranie, dzięki czemu wszyscy zgromadzeni mogli czynnie wziąć udział w śpiewaniu.

Pieśni patriotyczne towarzyszyły również uczniom w czasie drogi na cmentarz wojenny w Szkotowie, gdzie zapalono znicze na grobach poległych.

Dzieci i młodzież uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich, którzy zginęli w I wojnie światowej oraz wysłuchali krótkiej historii tego miejsca przedstawionej przez nauczyciela historii – Piotra Sowińskiego.

Ponadto na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych pojawiły się gazetki ścienne upamiętniające datę 11 listopada 1918 roku.

Jolanta Jarocka
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: mch1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages